Jak zmotywować dziecko do nauki języka obcego?

Edukacja    
ocena

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko było zmotywowane podczas nauki języka, musisz pamiętać, że nauka musi być bezstresowa i zabawna w oczach Twojego dziecka. Poprzez naukę, dobór materiałów, zachęcaj dziecko, aby podążało za swoimi zainteresowaniami. Na przykład jeśli dziecko jest fanem koszykówki, na pewno będzie chciało przeczytać tekst w języku angielskim związany z tą właśnie dziedziną sportu, nawet jeśli ten tekst okazuje się dla niego zbyt trudny.

Jak zmotywować dziecko do nauki języka obcego?

sxc.hu

Preferencje dziecka i zwiększona motywacja umożliwiają mu poradzenie sobie z językiem, który przekracza jego możliwości.

Oprócz zwracania uwagi na zainteresowania Twojego dziecka, musisz wziąć pod uwagę, że ćwiczenia w języku angielskim, które planujesz z dzieckiem muszą być ciekawe i zabawne. Pamiętaj, że czym młodsze dziecko ,tym krócej jest się w stanie skoncentrować na jednej rzeczy przez dłuższy czas. Wykonując ćwiczenie ze swoim dzieckiem, bacznie go obserwuj. Jeśli zakomunikuje Ci w jakiś sposób, że już ma dość, przerwij.

Czasami może się to zdarzyć nawet po paru minutach i musisz taką opcję wziąć pod uwagę.

Szczególnie motywujące dla dzieci będzie użycie piosenek oraz muzyki, filmów czy bajek oraz gier.

Kiedy Twoje dziecko popełnia błędy, nie poprawiaj każdego z osobna, gdyż jest to niezmiernie demotywujące. Lepiej będzie, jeśli powtórzysz po dziecku źle wypowiedziane zdanie, ale używając poprawnej formy i czasu itp. Otoczone poprawnym użyciem języka, z czasem dziecko samo zacznie korygować swoje błędy.

Warto też pamiętać, że we wczesnym stadium nauki dzieci potrzebują ciągłej zachęty do nauki i aprobaty ze strony rodziców i bliskich. Muszą czuć, że robią coś dobrze, a my –  rodzice musimy o to zadbać. Chwalmy dziecko jak najczęściej, nawet za najmniejsze sukcesy, mówmy naszym maluchom: „Świetnie”, „Jesteś wspaniały”, „Nikt nie zrobiłby/napisałby tego lepiej niż Ty!”.

Dla małych dzieci aprobata rodziców jest najważniejsza. Muszą czuć, że świetnie sobie radzą z angielskim (nawet jak tak nie jest) i że robią spektakularne postępy. W ten sposób dziecko staje się bardziej pewne siebie i chce uczyć się więcej.

Poprzez stosowanie ciągłych pochwał i częste wyrażanie nasze aprobaty, najlepiej zmotywujemy nasze dziecko do dalszej nauki języka angielskiego.

Jak Wy motywujecie swoje dzieci do nauki języka? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Polecamy