Jaką szkołę językową wybrać?

Edukacja    
ocena

Decydując się na naukę języka obcego zazwyczaj stajemy przed wyborem jednej z kilkudziesięciu, o ile nie setek możliwości. Jest to dość trudny wybór, tym bardziej, że kursy są dość kosztowne. Poza tym, najczęściej zależy nam na dłuższym pozostaniu przy jednej placówce. Takie podejście pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zainwestowanych środków, wiążąc się na ogół ze zniżkami, oferowanymi lojalnym klientom.

Jaką szkołę językową wybrać?

photoxpress.com

Jakimi kryteriami należy się więc kierować, wybierając szkolenie językowe? Tak jak przy wyborze innych form kształcenia warto zwrócić uwagę na renomę placówki. Pomocną dłonią służą nam rankingi szkół językowych. Dobrze więc zapoznać się z ich zestawieniami. Dostęp do takich informacji możemy uzyskać za pomocą prasy, najprostszą drogą jest jednak skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Profesjonalne rankingi opierają się na takich kryteriach oceny jak liczba native speakerów pracujących dla danej firmy, różnorodność poziomów nauczania, stosowaną metodologię czy dodatkowe formy korzystania ze szkoleń typu e-learning. Istotną wskazówką dotyczącą jakości oferowanej przez szkołę jest też długość jej obecności na rynku. Wiadomo, przetrwają najlepsi.

UWAGA!

Można również zasięgnąć języka wśród znajomych. Relacje uczniów poszczególnych kursów są bardzo cennym źródłem rzetelnych informacji. Opierają się bowiem na praktyce udziału w zajęciach, a nie na deklaracjach ankietowych tworzonych przez właścicieli szkół, jak to jest w przypadku rankingów. Znaczącym kryterium jest dla wielu osób również koszt związany z nauką. Najczęściej szkoły ze szczytu list rankingowych są również najdroższymi ofertami. Trzeba jednak rozważyć te kwoty w kontekście inwestycji. Różnice rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset złotych bywają znaczące, jednak niekiedy wybranie tańszej opcji może skończyć się całkowitą stratą tych pieniędzy. Oczywiście warto więc podejmować głęboko przemyślaną decyzję i dać się złapać na wielkie zniżki proponowane przez nikomu bliżej nie znane szkoły.

Istotnym wyznacznikiem może być także lokalizacja placówki. Tym ważniejszym, im mniejszy wybór szkół jest w okolicy naszego zamieszkania. Dlatego szczególnie dla osób z małych miast dobrym rozwiązaniem są kursy oparte na blended learningu. Umożliwiają one łączenie nauki stacjonarnej ze zdalną. Jest to o tyle wartościowa koncepcja, że pozwala na skorzystanie z ofert odleglejszych kursów. Może dojazd raz w tygodniu gdzieś dalej na zajęcia i ich rozwinięcie na zasadzie e-learningu w renomowanej szkole będzie lepszą inwestycją, niż skorzystanie z lokalnej, ale kształcącej na niższym poziomie firmy?

Jakimi kryteriami kierowalibyście się przy wyborze szkoły językowej? Co jest dla Was najważniejsze? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =