Jaki kurs gotowania wybrać?

Edukacja    
ocena

Kurs gotowania to zarówno propozycja dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę w kuchni jak i dla zawodowców. Jednych i drugich łączy fakt, że nie jest im wszystko jedno, jeśli chodzi o to, co znajduje się na ich talerzu.

Jaki kurs gotowania wybrać?

photoxpress.com

- osoby zainteresowane udziałem w takich zajęciach na pewno znajdą coś intersującego dla siebie. Niestety, często trzeba się liczyć z wydatkiem finansowym na ten cel. Kwoty zaczynają się od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Wyjątkiem są projekty finansowane z funduszy unijnych. Wtedy najczęściej uczestnik zajęć nie jest obciążony żadną płatnością. Warto również zainteresować się ofertą organizacji pozarządowych. Zdarza się, że są one organizatorem darmowych kursów gotowania. Reasumując, kursy gotowania mogą być organizowane przez szkoły gastronomiczne, restauracje, koła gospodyń wiejskich, hotele czy coraz bardziej popularne akademie oraz szkoły gotowania (zakładane przez znanych kucharzy). Ciekawą propozycją, dostępną na tym rynku szkoleń są takie, gdzie znany kucharz przyjeżdża do wskazanego miejsca i tam przeprowadza zajęcia. Może to być dom, hotel, siedziba firmy czy restauracja;

- organizatorzy najczęściej zapewniają produkty do gotowania, skrypty czy przygotowują stanowiska, gdzie przygotowuje się dania pod okiem doświadczonego instruktora. W przypadków wyjazdów do ceny udziału w zajęciach najczęściej wliczone są koszty noclegu. Nie brakuje również propozycji, w których warsztaty gotowania łączone są z innymi propozycjami miłego spędzenia czasu;

- warto wybrać się na warsztaty z Kuchni Pięciu Przemian - to sposób odżywiania oparty na tradycyjnej medycynie chińskiej. Według tej filozofii jedzenie wiąże się nie tylko z przyswajaniem przez organizm produktów, ale również sposób radzenia sobie ze stanami chorobowymi. W praktyce gotowanie według Pięciu Przemian oznacza przestrzeganie kilku zasad, m. in. odżywanie zgodne z porami roku oraz przygotowywanie dań zgodnie z odpowiednią kolejnością. Udział w tych zajęciach może być ciekawym doświadczeniem kulinarnym.

UWAGA!

Z innych ciekawych propozycji warto wymieniać warsztaty przybliżające specyfikę kuchni europejskich – mamy do wyboru, m. in. kuchnie: włoska, francuska, angielska, hiszpańska. Oprócz tego można pójść na zajęcia, na których przyswoimy wiedzę, dotyczącą przygotowywania deserów, dań wegetariańskich czy potrwa z ryb czy z owoców morskich. Warto zaznaczyć, że w kursach gotowania mogą uczestniczyć dzieci. W Polsce powstały placówki, które mają swojej ofercie zajęcia nawet dla trzy i czterolatków.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się nauczyliście? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =