Jakie narzędzia do tworzenia kursów?

Edukacja    
ocena

Oferta narzędzi do tworzenia kursów jest bardzo obszerna. Wiele firm proponuje gotowe rozwiązania, takie jak na przykład prosty w obsłudze WBTExpress 4system. Jednak równie duże bogactwo propozycji możemy znaleźć w bezpłatnych programach, dostępnych w internecie. Służą one różnym aspektom tworzenia kursów, od tworzenia prezentacji, poprzez ich nagrywanie, tworzenie testów czy quizów oraz całej masy innych możliwości.

Jakie narzędzia do tworzenia kursów?

photoxpress.com

Za przykład może posłużyć Prezi.com służący do tworzenia multimedialnych prezentacji. Jego trzydziestodniowa wersja jest dostępna za darmo, po wykorzystaniu tego czasu trzeba nabyć licencję. Program ten stanowi ciekawą alternatywę dla standardowych slajdów, warto więc zapoznać się z jego możliwościami. Kolejnym w pełni darmowym i rewelacyjnym narzędziem jest Google Docs, do którego trafimy wprost z naszego konta Gmail. Możemy tu tworzyć i współdzielić dokumenty różnego rodzaju, zarówno klasyczne tekstowe, jak i arkusze kalkulacyjne czy prezentacje. Jeśli potrzebujemy popracować z grafiką, bezpłatną alternatywą dla programów typu Adobe Photoshop jest GIMP. W swojej najnowszej wersji szalenie przydatna dla początkujących w webcastach i innych formach nauczania z użyciem przechwyconego obrazu jest Camtasia Studio.

Rozbudowana została moduł umożliwiający nakładanie obrazu na obraz, czyli na przykład na nałożeniu obrazu z kamerki internetowej na przygotowany wcześniej materiał filmowy. Bardziej zaawansowanym i kompleksowym narzędziem do tworzenia kursów e-learningowych jest Microsoft Learning Content Development System zapewniający solidną dawkę możliwych rozwiązań interaktywnych.

UWAGA!

Generalnie im bardziej profesjonalne realizacje stawiamy sobie za cel, tym z bardziej opłaca się inwestować w rozwiązania - kombajny, programy odpłatnie oferowane przez firmy. Na użytek niekomercyjny, sporadyczny czy dla zapoznania się z metodologią i możliwościami, jakie oferują narzędzia e-leraningowe, wystarczy gruntowny przegląd propozycji dostępnych w internecie za darmo.

Korzystaliście z któregoś z tych narzędzi? A może polecilibyście inne? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy