Jakie szkolenia dla studentów?

Edukacja    
ocena

Z myślą osobach, które nie ukończyły 25 roku życia, instytucje (m. in. urzędy pracy, stowarzyszenia, fundacje) oraz firmy szkoleniowe przygotowały wiele propozycji, które mogą ułatwić im wejście na rynek pracy oraz utrzymanie się na nim. Większość tych projektów jest finansowana ze środków europejskich.

Jakie szkolenia dla studentów?

sxc.hu

Osoby, które nie ukończyły 25 roku życia, mogą skorzystać z następujących form wsparcia w postaci szkoleń czy warsztatów:

- aktywne poszukiwanie pracy – warsztaty z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Zajęcia obejmują tworzenie dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej czy właściwe odczytywanie informacji zawartych w ofertach pracy. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym lub psychologiem. Można uznać, że stały się one normą, jeśli chodzi o szkolenia dla osób poniżej 23 roku życia. Jeśli chodzi o tematykę twardych szkoleń, to wybór jest bardzo duży. Z nowinek warto wymienić zarządzanie projektami czy funduszami unijnymi;

- kursy specjalistyczne – przygotowujące do wykonywania pracy na konkretnym stanowisku, czyli przekazujące twardą wiedzę. Do najpopularniejszych należą kursy związane z szeroko rozumianą administracją biurową, szkolenia komputerowe oraz kursy języków obcych. Co ważne, w obu przypadkach najczęściej kończą się one zdobyciem odpowiednich certyfikatów. Koszty ich pozyskania refundowane są z funduszy unijnych. „Popularność” tych zagadnień została wymuszona zmianami, jakie zaszły na rynku pracy w ciągu ostatnich lat. Często umiejętności w zakresie obsługi programów komputerowych i internetu czy znajomość języków obcych są tymi, które po prostu trzeba posiadać. W ramach europejskich środków istnieje również możliwość sfinansowania kursu prawa jazdy. Z praktyki wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się kursy komputerowe;

- warsztaty przygotowujące do prowadzenia własnej działalności gospodarczej - charakterystycznymi rysami tych warsztatów jest kompleksowe spojrzenie na owo zagadnienie oraz zatrudnianie jako trenerów osób, które już założyły firmy. Uczestnik zajęć zdobywa wiedzę i przyswaja umiejętności będące adekwatnym odniesieniem do realiów polskiej przedsiębiorczości.

Braliście kiedyś udział w jakimś szkoleniu? Czego dotyczyło i czy uważacie, że było przydatne? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy