Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla dziecka?

Edukacja    
ocena

Przedszkole to wspaniały czas dla dzieci, czas zabawy ale też bardzo szybkiego rozwoju. Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak „gąbka”. Dlatego ważne jest, jak zorganizowany jest ich czas. Rodzice przed rozpoczęciem roku zastanawiają się, czy zajęcia, które proponuje przedszkole jako podstawowe będą wystarczające, czy też trzeba zapisać dziecko na dodatkowe?

Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla dziecka?

photoxpress.com

Program podstawowy
Warto zainteresować się tym, jaki jest podstawowy asortyment zajęć przedszkolnych. Najczęściej jest to:
- język angielski – prowadzony od najmłodszych grup, dzieci uczą się piosenek, oraz słówek prze zabawę. Mają możliwość oswojenia się z językiem angielskim
- plastyka – zajęcia te wykorzystywane są nie tylko w procesie dydaktycznym; dzięki nim dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i poznają różne rodzaje sztuki;
- gimnastyka z elementami korektywy – wzmacnia poszczególne partie mięśni dzieci i ma na celu niwelowanie wad postawy u maluszków;
rytmika - uwielbiane przez dzieci zajęcia przy muzyce, uwrażliwiają na dźwięki, uczą otwartości i kształtowania wyobraźni muzycznej.

Zajęcia dodatkowe odbywają się zazwyczaj po obiedzie. Planując więc dodatkowe zajęcia dla dzieci warto pamiętać sprawdzeniu czy będą miały na to czas. Wybór zajęć dodatkowych jest zazwyczaj bardzo duży. Rodzic musi jednak dobrać te, które zaciekawią jego dziecko.

Zajęcia dodatkowe
Logopedia – zajęcia usprawniające narządy artykulacyjne, poprawianie mowy dziecka. Pomoc w poprawnej wymowie głosek jest bardzo potrzebna na tym etapie życia dzieci.

Ceramika – zajęcia kształtujące wyobraźnię i wyrabiające rączki dzieci. Dzieci uczestniczą w cały procesie powstawania gotowego dzieła sztuki, poprzez wyrabianie gliny, lepienie, malowanie i wypalanie.

Język angielski – dla dzieci, których rodzice chcą poszerzenia materiału.

Zajęcia z psychologiem – zajęcia mające na celu indywidualną pracę z dzieckiem w celu niwelowania problemów zauważonych przez rodziców bądź zdiagnozowanych przez psychologa. Mogą to być zajęcia wyciszające, ośmielające bądź eliminujące konkretne problemy dziecka.

Kurs tańca – uwrażliwia na muzykę, kształtuje poczucie rytmu, pozwala dzieciom na naukę przeróżnych układów.

Balet – czyni ruchy dziecka płynnymi, umuzykalnia i uczy niesamowitej gracji.

W jakim kierunku Twoje dziecko przejawia zainteresowanie? Czy jest coś, co szczególnie go interesuje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =