Kurs Business English - na czym polega?

Edukacja    
ocena

Nauczanie Business English jest zazwyczaj przeznaczone dla osób, które w swojej pracy zawodowej używają lub będą używały angielskiego. Podobnie jak przy tradycyjnej nauce tego języka, optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szkoleń projektowanych pod kątem certyfikatów. Szczególnie, że w odniesieniu do kompetencji zawodowych pracodawcy często poprzedzają rozmowę kwalifikacyjną w danym języku oczekiwaniem przedłożenia dokumentów, potwierdzających stosowny poziom umiejętności. Podobnie jak CV, dziś certyfikat EFB czy BEC stanowi pewnego rodzaju narzędzie wstępnej selekcji na wiele stanowisk. Jeśli planujemy uczyć się angielskiego z zastosowaniem w rozwoju naszej kariery, korzystniej planować edukację pod tym kątem.

Kurs Business English - na czym polega?

photoxpress.com

Kolejne poziomy nauki Business English pogłębiają kwalifikacje językowe. Na przykładzie LCCI-EFB można zobrazować to jako znajomość angielskiego niezbędną do stosowania na coraz to wyższych stanowiskach w hierarchii organizacji. EFB certyfikowany jest na czterech levelach. Pierwszy z nich to tzw. „poziom sekretarski”. Ukończenie tego kursu powinno zaowocować zdolnością do takiego używania języka, która sprawdzi się w wykonywaniu elementarnych prac biurowych. Podczas tych kursów uczestnicy uczą się podstawowego słownictwa związanego z biznesem, czytania ze zrozumieniem łatwych tekstów tematycznych, prowadzenia prostej korespondencji biurowej oraz pracy związanej z przetwarzaniem danych, wykresów i różnorodnych form wizualizacji informacji. Elementem takich szkoleń jest również zapoznanie uczestników z formułami grzecznościowymi stosowanymi w etykiecie biznesowej. Drugi poziom EFB określany jest jako „menedżerski”.

Tu poszerza się umiejętności o różnicowanie stopnia sformalizowania wypowiedzi i dokumentacji, płynnej dyskusji i prezentacji. Po ukończeniu trzeciego poziomu („dyrektorskiego”) od uczestników oczekuje się już bardzo szerokiego zasobu słownictwa, w tym specjalistycznego. Bardzo istotna jest tu także pełna płynność wypowiedzi i szybkiego konstruowania różnych sformułowań. Znajomość języka biznesowego na tym poziomie powinna być adekwatna do potrzeb stosowania w obcojęzycznym środowisku w stopniu naturalnej komunikacji. Ostatni, czwarty level EFB jest skierowany do osób chcących osiągnąć zdolności posługiwania się językiem na poziomie CPE dla języka angielskiego ogólnego, czyli takim, który odpowiada możliwościom tzw. Native Speaker.

Co myślicie o tym kursie? Uważacie, że jest przydatny? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =