Kurs kroju i szycia - czy warto?

Edukacja    
ocena

Samodzielne zaprojektowanie, a następnie uszycia ubrania to niezwykle cenne umiejętności. Dzięki nim można samemu zadbać o stworzenie oryginalnej garderoby. W dodatku dzięki własnemu wykonaniu ograniczyć wydatki na ubrania. Nie wspominając o możliwości wykonywania takich usług na zlecenie.

Kurs kroju i szycia - czy warto?

sxc.hu

- osoba zainteresowana udziałem w zajęciach projektowania ma do wyboru wiele, ciekawych propozycji. Organizatorami tego typu szkoleń są szkoły policealne, specjalistyczne firmy czy uczelnie wyższe. Można także znaleźć oferty warsztatów, które łączą projektowanie z krojem oraz szyciem. Decydując się na udział w szkoleniu warto sprawdzić, czy organizator posiada odpowiednie uprawnienia. Chodzi tu o otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie zaszkodzi również bliżej przyjrzeć się kadrze, prowadzącej zajęcia. Najlepiej, gdy jest dyplomowana krawcowa;

- jeśli chodzi o informacje techniczne, to instytucje, które organizują tego rodzaju szkolenia najczęściej dysponują odpowiednią bazą logistyczną, czyli posiadają, m.in. maszyny do szycia, overlocki, materiały i dodatki krawiecka. Kursy odbywają się tylko w małych grupach, liczących średnio 5-6 osób. Wiedza przekazywane jest poprzez wykłady oraz zajęcia praktyczne, które przeprowadzone są po okiem instruktora;

- w czasie trwania zajęć dotyczących projektowania ubrań słuchacze zapoznają się m. in. z formą, kolorem, stylami oraz rysunkiem żurnalowym. Uczą się robienia rysunku z obserwacji (postać statyczna oraz w ruch). Zdobywają wiedzę, dotyczącą stosowania kolorystyki i tworzenia kompozycji. Dużo czasu poświęca się na prześledzenie styli w modzie, m. in. przez omawianie kolekcji wielkich kreatorów. W ramach zajęć odbywają się wykłady, pokazy instruktażowe oraz warsztaty praktyczne. Kurs podstawowy z projektowania ubrań najczęściej trwa 4 tygodnie. Natomiast kurs krawiectwa pozwala zdobyć praktyczne umiejętności, związane z szyciem ręcznym, nauką szycia na maszynie czy wykonywania poprawek krawieckich.

UWAGA!

Osoby zainteresowane udziałem w zięciach muszą liczyć się z wydatkiem finansowym w wysokości od 500 złotych wzwyż. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można znaleźć tańszych ofert.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się na nim nauczyliście? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =