Kurs robienia biżuterii - czy się opłaca?

Edukacja    
ocena

Kurs robienia biżuterii to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, która pozwoli odkryć tkwiący w najczęściej uczestniczce potencjał twórczy. Tym bardziej, że zdobywając takie umiejętności można potem samej wykonywać biżuterię i sprzedawać ją.

- warsztaty tego rodzaju najczęściej odbywają w małych grupach. Ich organizatorami są, m. in. sklepy, stowarzyszenia czy osoby, które zajmują się wyrobem biżuterii na sprzedaż. W pierwszej kolejności warto wybrać się na kurs podstawowy. W czasie trwania zajęć można zapoznać się z różnymi technikami wykonywania biżuterii, wykorzystywanych do tego celu narzędzi oraz materiału. Dużo czasu poświecą się na opanowanie umiejętności posługiwania się narzędziami. Chodzi o to, aby w jak w największym stopniu ułatwić uczestnikowi samodzielne wykonanie biżuterii. Zdarza się także, że uczestnicy zdobywają wiedzę, dotyczącą terminologii używanej na rynku biżuterii;

- takie warsztaty to okazja, aby nauczyć się samej projektowania oraz wykonywania korali, naszyjników, kolczyków, bransoletek czy klipsów. Tym bardziej, że częstym elementem tych zajęć jest kurs filcowania. Jest to technika, którą można wykorzystać do ronienia biżuterii. Podobnie wygląda sytuacja z kursem form drucianych. Omawiane zagadnienia dotyczą, m.in. sposobów owijania koralików drutów i dołączania ich do biżuterii czy tworzenia dekoracyjnych półfabrykatów. Zajęcia mogą być również inspiracją do tworzenia innych przedmiotów według własnego pomysłu. Na koniec warto wspomnieć warsztatach frywolitek. Jest to filigranowa koronka, którą wykorzystuje się do robienia biżuterii. Powstają w ten sposób bardzo oryginalne i nietuzinkowe rzeczy.

UWAGA!

Czy warto z nich skorzystać? Wydaje mi się, że tak. Tym bardziej, że ceny za udział w nich zaczynają się od 30 złotych. Do tej kwoty wliczone są materiały, z których skorzystamy. Natomiast to, co zrobimy, możemy potem zabrać ze sobą. Nie wspominając o tym, że jest wyciszająca forma spędzania wolnego czasu w kameralnym gronie. Czas trwania tych zajęć oscyluje od kilku godzin do czterech tygodni. Zależy to od tematyki kursu i jego intensywności. Organizowane są także warsztaty weekendowe. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów na specjalne życzenie. Zdobytą tam wiedzę można także wykorzystać do wykonywania później biżuterii i innych przedmiotów na zlecenie.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się nauczyliście? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy