Kursy językowe - e-learning

Edukacja    
ocena

Szkolenia e-learningowe spotykają się z coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony szkoleniowców, jak i kursantów. Wynika to między innymi z ciągłej potrzeby poszerzania i szlifowania swoich kompetencji, przy jednoczesnym chronicznym braku czasu, na który narzeka wiele osób. Metody e-learningowe czy blended learningowe pozwalają na ograniczenie czasu spędzanego na dojazdach na zajęcia, co przy obecnym natężeniu ruchu w dużych miastach jest bardzo cennym atutem.

Kursy językowe - e-learning

photoxpress.com

Dla osób z mniejszych miejscowości, szkolenia e-learningowe są niekiedy jedyną dostępną formą pozyskiwania profesjonalnej wiedzy. Dla wszystkich uczestników stanowią też komfortową formę nauczania dzięki temu, że pozwalają zorganizować czas przeznaczony na naukę według własnych preferencji. Nie ma znaczenia czy mamy wolne poranki, czy dopiero późne wieczory. E-learning dopasowuje się do wszystkich potrzeb.

Językowe szkolenia e-learningowe są doskonałą alternatywą dla zabieganych. Pozwalają też na dostęp do nauki z każdego zakątka świata. Polski rynek tego rodzaju szkoleń nie jest jeszcze zbyt bogaty, szczególnie w kontekście sprawdzonych i profesjonalnych ofert, opartych na wieloletnim doświadczeniu. Nic dziwnego, bowiem e-learning w naszym kraju dopiero rozwija skrzydła. Jednak można znaleźć kilka ciekawych propozycji już teraz, także takich, które mogą pochwalić się referencjami znanych firm korzystających z tej możliwości doszkalania pracowników. W jaki sposób prowadzone są takie szkolenia?

UWAGA!

Niektóre szkolenia wzbogacone są o możliwość konsultacji z lektorem, na przykład poprzez Skype. Użytkownik kursu może wybrać odpowiadającą mu częstotliwość spotkań, zazwyczaj również ich termin. Konwersacje mogą odbywać się również w niewielkich grupach użytkowników, na zasadzie konferencji przez Skype. Korzystanie z takiej opcji obniża koszt spotkań.

Część propozycji szkoleń językowych opiera się na tradycyjnych platformach e-learningowych, a praca na nich polega na samodzielnym zapoznawaniu się z kolejnymi lekcjami kursu. Zazwyczaj przystąpienie do szkolenia poprzedza test diagnozujący poziom znajomości języka, którego nauka nas interesuje. Taką ankietę wypełniamy on-line, a jej wyniki stanowią podstawę do zakwalifikowania się na konkretny poziom kursu. Ograniczeniem tej metody jest brak możliwości sprawdzenia kompetencji posługiwania się językiem w mowie, jednak tą wadę posiadają często również testy przeprowadzane w tradycyjnych szkołach językowych. Praca ze szkoleniem e-learningowym przebiega według określonego przez szkołę schematu, zazwyczaj bazując na przechodzeniu pomiędzy poszczególnymi lekcjami zakańczanymi testem sprawdzającym przyswojenie materiału. Treść takich kursów stanowią najczęściej pliki multimedialne, filmy, nagrania audio, grafiki interaktywne, ankiety i całe bogactwo możliwych technik urozmaicających naukę.

Co myślicie o kursach językowych prowadzonych za pomocą metody e-learningu? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy

Zabawy plastyczne dla dzieci

Zabawy plastyczne dla dzieci

Agnieszka Gradowska

Case study - co to, na czym polega?

Case study - co to, na czym polega?

Katarzyna Aleksandrzak

Cel szkolenia BHP

Cel szkolenia BHP

Katarzyna Aleksandrzak