Na czym polega metoda Berlitza?

Edukacja    
ocena

Twórcą metody Berlitza jest nie kto inny jak Maximilian D. Berlitz – z zawodu nauczyciel francuskiego. Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia Berlitz zachorował i postanowił poszukać zastępcy na swoje miejsce, któryby poprowadził zajęcia z obcokrajowcami uczącymi się języka francuskiego. Zgłosił się rodowity Francuz, nieznający żadnego innego języka oprócz francuskiego.

Na czym polega metoda Berlitza?

sxc.hu

Po swoim powrocie, Berlitz odnotował, że nowy nauczyciel radził sobie świetnie – uczniowie władali płynną francuską mową, świetnym francuskim akcentem oraz taką samą wymową.

Berlitz, widząc jakie spektakularne postępy, odnieśli jego uczniowie postanowił stworzyć swoją własną, nowoczesną metodę nauczania.

Metoda Berlitza opiera się głównie na konwersacji. Zajęcia prowadzone są przez native speakerów, mówiących tylko w języku angielskim. Nauczyciele wspomagają się materiałami wizualnymi lub gestami oraz mimiką twarzy.

Metoda Berlitza wychodzi z założenia, że jeśli osoba nauczy się płynnie mówić w języku angielskim, pozna też „przy okazji” potrzebne struktury gramatyczne. Dlatego też, gramatyka, jako osobna jednostka nie jest nauczana w metodzie Berlitza.

Podczas trwania lekcji uczniowie muszą mówić co najmniej przez połowę czasu zajęć.

Grupy składają się z małej ilości osób (7-10 osób)

UWAGA!

Chcąc uczyć się języka angielskiego tą metodą, musimy najpierw znaleźć szkoły Berlitza, ponieważ ta metoda praktykowana jest właśnie tam.

Czy znacie tę metodę? Jakie plusy i minusy możecie wymienić? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy