Na czym polega metoda Birkenbihl?

Edukacja    
ocena

Metoda V. Birkenbihl porównywana jest do naturalnego procesu, w jaki nabywamy umiejętność posługiwania się językiem ojczystym. Jednakże, będąc dziećmi, nauka pierwszego języka była dla nas nowością. Teraz, kiedy jesteśmy ludźmi dorosłymi, nauka języka angielskiego nie powinna sprawić nam większych trudności, ponieważ znając już jeden język, posiadamy niezbędną wiedzę, którą możemy wykorzystać podczas nauki języka obcego.

Na czym polega metoda Birkenbihl?

sxc.hu

Ucząc się metodą V. Birkenbihl, nie będziemy zmuszeni do wkuwania zasad gramatycznych czy słownictwa. Nauka ma odbywa się w sposób dla nas przyjazny i bezstresowy.

Metoda V. Birkenbihl składa się z kilku etapów. Podczas pierwszego etapu (zwanego dekodowaniem) dostajemy anglojęzyczny tekst. Pod tekstem, który jest w języku angielskim znajduje się dosłownie tłumaczenie. Zadaniem uczniów, na tym etapie jest przeczytanie tekstu, jak i jego tłumaczenie, w taki sposób,aby mieć pojęcie, o czym on jest.

Drugi etap polega na aktywnym słuchaniu. Oznacza to, że odsłuchujemy nagrania naszego tekstu z kasety, z równoczesnym śledzeniem tekstu pisanego. Podczas tego etapu, uczniowie łączą dźwięk słów z ich znaczeniem.

Kolejny etap polega również na słuchaniu, ale jest to słuchanie nieuważne. Podczas tej formy nauki, zadaniem uczniów jest słuchanie małych porcji lekcji, niekoniecznie się na nich skupiając. Otóż uczniowie mają słuchać biernie, mogąc w tym czasie wykonywać inne, niezwiązane z nauką czynności.

Czwartym i ostatnim etapem metody V. Birkenbihl może być mówienie, czytanie lub pisanie w obcym języku. Spośród tych trzech umiejętności, wybór należy do kursanta.

Znacie tę metodę? Uważacie, że jest efektywna? A może poznaliście lepsze metody? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy