Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów

Edukacja    
ocena

Jak się okazuje oglądanie filmów może Ci niezmiernie pomóc podczas nauki języka angielskiego:

Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów

photoxpress.com

-poprawisz swoją umiejętność rozumienia ze słuchu,

-filmy to świetny materiał, który umożliwia poznanie języka codziennego, używanego w zwykłych sytuacjach,

-poprzez oglądanie anglojęzycznych filmów możesz poprawić swoją wymowę, zatrzymując zdanie po zdaniu i powtarzając poszczególne kwestie,

-uczysz się nowych słów i poznajesz użycie w kontekście,

-masz sposobność poznania nieformalnego języka i slangu np. młodzieżowego,

-anglojęzyczne filmy robione są dla ludzi mówiących po angielsku, a co za tym idzie, słyszysz mowę, która jest szybka i naturalna, tak jak normalna mowa na ulicy.

Poniżej podaję sposób na naukę języka angielskiego poprzez oglądanie filmu, który, miejmy nadzieję, znacznie podniesie Twoje kompetencje językowe.

1. Zaopatrz się w anglojęzyczny film. Na początku niech to będzie jakaś łatwa i przyjemna komedia, ponieważ prawdopodobne jest, że nauczysz się więcej jeśli będziesz się świetnie bawić. Włącz film, przy okazji wybierając opcję „z napisami”. Twoje oczy i uszy będą pracowały równocześnie na tym etapie.

2. Następnie, oglądnij ten sam film, dalej wybierając opcję „z napisami”, ale spróbuj jak najrzadziej zerkać na napisy. Twoja uwaga niech będzie skupiona na filmie i dialogach, czytaj napisy tylko wtedy, kiedy naprawdę nie masz pojęcia, o czym mówią aktorzy.

3. Oglądnij znów ten sam film, tym razem już bez wybierania opcji „z napisami”. Jeśli poświęciłeś wystarczająco czasu na poprzednie dwa kroki, nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem, o czym jest mowa w filmie.

Jeśli chodzi o kryteria wyboru odpowiedniego filmu, dobrze byłoby wziąć pod uwagę następujące aspekty:

Jeżeli jesteś początkujący i znajomość języka angielskiego pozostawia jeszcze dużo do życzenia, wybierz film lub bajkę dla dzieci. Pozwoli Ci to zrozumieć ok. 80% z tego, co oglądniesz.

Wybierz film o tematyce, która Cię zainteresuje. Lubisz dreszczyk emocji? Wybierz dobry thriller. Jeśli lubisz sobie czasami popłakać w poduszkę, wybierz dramat.

Na początku warto wybrać film, który Cię rozbawi. Według badań, dobra zabawa sprzyja szybszemu zapamiętywaniu nowych struktur czy kwestii.

UWAGA!

Przy wyborze filmu przeczytaj informacje z tyłu opakowania. Może tam się znajdować krótki opis filmu, co pomoże Ci przewidzieć, czy film trafi w Twój gust. Co więcej, dowiesz się, o czym mniej więcej jest dany film, łatwiej Ci będzie przewidzieć, jaki rodzaj języka (naukowy, codzienny itp.) będzie użyty podczas filmu, co zwiększy prawdopodobieństwo, że więcej z niego zrozumiesz.

Oglądacie filmy z napisami czy bez? Którą opcję wolicie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy