Piosenki dla dzieci do nauki angielskiego

Edukacja    
ocena

Jak się okazuje, użycie muzyki oraz rytmu należy do sprawdzonych, starożytnych metod nauki nowych języków. Wprowadzając piosenki do nauki, zdolność poprawnej wymowy wzrośnie niebywale. Co więcej, trudności z gramatyką oraz problemy ze składaniem poprawnych zdań w języku angielskim maleją w zaskakująco szybkim tempie.

Piosenki dla dzieci do nauki angielskiego

sxc.hu

Nieważne, czy masz córkę lub syna, którzy zaczęli swoją przygodę z językiem angielskim, doceń potęgę anglojęzycznych piosenek, a zobaczysz, że cały proces nauki stanie się prostszy nie tylko dla Ciebie, jako rodzica, ale dla Twojego dziecka również. Poniżej znajdziesz kilka ważnych porad, jak i jaką piosenkę wybrać dla twojej pociechy.

Po pierwsze, wskazane byłoby wybrać taka piosenkę, która pozwoli dziecku wykorzystać wiedzę, jak i zdolności, które wcześniej nabyły, czy to w szkole czy też ucząc się w domu z Tobą. To pozwoli zbudować im pewien rodzaj pewności siebie podczas śpiewania. Co więcej, będą miały szansę użyć niedawno co poznanego słownictwa, poćwiczyć jego wymowę, jak i poznać poprawny akcent. Piosenka „Head & Sholuders”, „Knees & Toes” wymaga od dzieci równoczesnego śpiewania i pokazywania na odpowiednie części ciała, wspomniane w piosence. Po zapoznaniu się z częściami ciała, piosenka może służyć jako świetny sposób na utrwalenie, jak i powtórzenie słownictwa z tego działu. Z kolei piosenka „old McDonald had a Farm” umożliwi dzieciom powtórzenie lub utrwalenie słownictwa związanego ze zwierzętami gospodarczymi. „Old McDonald…” to piosenka bardzo rytmiczna i niezwykle lubiana przez dzieci. Oprócz śpiewania, maluchy naśladują odgłosy takich zwierząt gospodarczych jak: świnki, kaczki czy krowy.

Pamiętaj, że Twoje dziecko nigdy nie jest za młode, abyś mogła wprowadzić do waszej wspólnej nauki piosenkę. Ważne, aby ta piosenka była dostosowana do poziomu zaawansowania twojego dziecka. Dla naprawdę małych dzieci idealnym rozwiązaniem będzie „The Alphabet Song”, która umożliwi im poznanie brzmienia alfabetu. Kolejne propozycje to „I Can Sing a rainbow" lub „We’re Going to the ZOO”, które bez reszty zaangażują Twoje dziecko w naukę.

Inna, bardzo prosta piosenka, idealna dla młodszych dzieci, dopiero co zaczynających swoja przygodę z językiem angielskim to „Over the Mountains”. Jej tekst umożliwia dziecku wyobrażenie sobie różnych rzeczy. Co więcej, możesz kazać maluchowi rysować różne przedmioty, które występują w piosence, takie jak samochody, pociągi czy samoloty, a sprawisz, że będzie bardziej zaangażowany w naukę.

Rzecz, o której nie możesz zapomnieć przy wyborze piosenki to poziom znajomości języka angielskiego Twojego dziecka. Jeśli wybierzesz utwór, który będzie zbyt prosty w mniemaniu Twojego malucha, może być nim szybko znudzony. Z kolei piosenka zbyt trudna, może wywołać frustrację oraz niechęć u dziecka. Warto też, pamiętać, że nie istotny jest nasz poziom języka angielskiego, śpiewać każdy może i musimy się trzymać tej zasady. Śpiewanie razem z rodzicem nie tylko przynosi dziecku mnóstwo frajdy, ale uzmysławia mu istotę jego/jej edukacji.

Jakich piosenek po angielsku słuchają Wasze dzieci? Które tytuły należą do ich ulubionych? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy