Kontrolowanie ejakulacji jest bowiem procesem wyuczonym, do którego najlepsze warunki pojawiają się w stałym związku z regularnie podejmowanym współżyciem. Epizodyczne sytuacje przedwczesnego wytrysku mogą się zdarzyć każdemu zdrowemu i nawet najbardziej doświadczonemu kochankowi. Problem pojawia się w momencie, gdy zaburzenie to ma charakter stały i w istotny sposób zaburza łóżkowe relacje z partnerką. Niekoniecznie trzeba od razu biegnąć do lekarza, czasem wystarczy trening z cierpliwą kochanką, podczas którego mężczyzna tuż prze zbliżającym się orgazmem przerywa stosunek, a kontynuuje dopiero po opadnięciu największego podniecenia. Ćwiczenia takie mężczyźni mogą również wykonywać samodzielnie.

Wiele dobrego w niniejszej sprawie może zdziałać również zwykła prezerwatywa, gdyż w naturalny sposób redukuje ona część wrażeń działających na męski penis podczas seksu uprawianego bez tego zabezpieczenia. Najbardziej idealną sytuacją jest akceptacja ze strony partnerki, dzięki czemu mężczyzna nie będzie przeżywał stresu i poczucia winy, które mogą tylko pogłębić problemy z przedwczesną ejakulacją. Kiedy jednak sytuacja ta się przedłuża i nie ulega poprawie, najlepiej odwiedzić specjalistę. Oprócz przyczyn psychologicznych wynikających ze złych młodzieńczych nawyków w grę mogą wchodzić jakieś problemy fizjologiczne, które dzięki odpowiedniej diagnostyce zostaną w porę wychwycone.

Istnieje obecnie szereg środków farmakologicznych pomocnych w tego typu zaburzeniach. Są to zarówno leki doustne, jak i specjalne żele i kremy zmniejszające wrażliwość penisa na bodźce. Najważniejsze jednak to nie popadać w panikę, jak twierdzą bowiem specjaliści, przedwczesny wytrysk, mimo że jest zaburzeniem dość częstym, to jednak w ogromnej większości przypadków daje się całkowicie wyleczyć.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was dolegliwości intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozmawiać z partnerem o seksie?
Następny artykułProblemy ze wzwodem – przyczyny

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here