Spółdzielnie socjalne - szkolenia

Edukacja    
ocena

Spółdzielnie socjalne to raczkujące w polskiej rzeczywistości podmioty ekonomii społecznej, których pragną zarabiać, zaś z drugiej realizować postulaty wspomnianej wyższej idei. Powstały one z myślą, aby ułatwić działania w zakresie przedsiębiorczości osobom, którym z różnych powodów grozi wykluczenie zawodowe.

Spółdzielnie socjalne - szkolenia

sxc.hu

Szkolenia prowadzone przez spółdzielnie socjalne mają na celu również prowadzenie działań o charakterze promocyjno-informacyjnym. W związku z tym zakres tematyczny proponowanych zajęć obejmuje takie zagadnienia jak idea ekonomii społecznej z uwzględnieniem jej specyfiki.

Drugim obszarem działań jest wypracowanie form współpracy pomiędzy podmiotami ekonomii społecznej a jednostkami samorządu terytorialnego czy szeroko rozumianym światem biznesu. Trzeci obszar obejmuje doradztwo dla osób, które są zainteresowane założeniem podmiotów ekonomii społecznej np. fundacji, stowarzyszenia czy właśnie spółdzielni socjalnej. Tematyka prowadzonych zajęć dotyczy również zwiększania szans na zatrudnianie w tym sektorze.

Reasumując, w ramach szkoleń i prowadzonych warsztatów można zdobyć informacje obejmujące wiedzę, m. in. z zakresu: marketingu podmiotów ES, prowadzenia księgowości, zdobywania środków na prowadzenie działalności, zakresu obowiązującego prawa, w tym prawa pracy.

Braliście kiedyś udział w jakimś szkoleniu? Czego dotyczyło i czy uważacie, że było przydatne? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =