Sposób na naukę słówek z angielskiego

Edukacja    
ocena

Wiele ludzi odbiera naukę angielskich słówek jako nudne i pracochłonne zadanie. Jest przecież tak wiele słów, które spotykamy na co dzień (na lekcjach angielskiego, w wiadomościach po angielsku, w anglojęzycznych filmach lub piosenkach), które okazują się dla nas nieznane.

Sposób na naukę słówek z angielskiego

sxc.hu

Często wywołuje to i nas frustrację; przecież tyle lat uczę się angielskiego, a nie potrafię zrozumieć tekstu ulubionej piosenki. Prawdą jest, że nie sposób uniknąć napływu nowych słów, musimy jedynie znaleźć dobry sposób, aby zapamiętać jak najwięcej z nich. Pamiętajmy też o tym, że nie należy się martwić nieznajomością nowego słownictwa, na które natrafiamy na co dzień. warto spróbować wywnioskować znaczenie danego słowa z kontekstu bądź z określonej sytuacji.

Bardzo dobrym sposobem na przyswojenie sobie dużej ilości słówek w stosunkowo krótkim czasie będzie nauka na bazie naszych ulubionych bądź znanych piosenek. Sprawdzajmy znaczenie tekstów utworów, które wybraliśmy, nareszcie będziemy mieć szanse poznać, o czym lub o kim nasz ulubiony/a wokalista/ka śpiewa!

Kolejnym, pożytecznym i kompletnie bezproblemowym sposobem będzie zmiana języka w  telefonie komórkowym z polskiego na angielski. W mgnieniu oka przyzwyczaisz się do nowego języka i nawet nie zauważysz, jak szybko zasób Twojego słownictwa się powiększył.

Nie zapominaj o tym, aby otaczać się językiem angielskim w każdy możliwy sposób. Oznacz to, że dobrze byłoby nieznacznie zmienić swoje stare nawyki. Zamiast oglądania codziennych wiadomości czy przeglądania newsów w Internecie w języku polskim, wybierz te w języku angielskim. To samo dotyczy muzyki, której słuchasz, wybieraj utwory w języku angielskim.

Z kolei, kiedy oglądasz anglojęzyczne filmy, postaraj się zrezygnować z napisów, jak i lektora, zobaczysz, że z czasem lektor czy napisy podczas oglądania będą Ci tylko przeszkadzały.

Kiedy uczysz się słownictwa na wcześniej zapowiedziany sprawdzian bądź kartkówkę, pamiętaj o systematyczności! Z pewnością nie otrzymasz dobrej oceny, jeśli zaczniesz swoją naukę słówek dzień przed testem. Dobrze zacząć naukę słówek co najmniej tydzień przed zapowiedzianym sprawdzianem.

Nasze przyswajanie słówek możemy zacząć poprzez przepisanie ich do naszego zeszytu lub notatnika.

Dużo więcej nauczymy się poprzez aktywne przepisywanie niż poprzez bierne wpatrywanie się w listę słówek, które znajdują się w naszej książce. Stwarzając własnoręcznie listę słówek, uczymy się szybciej i znacznie więcej zapamiętujemy.

Nie możemy zapominać o codziennych powtórkach, jeśli jakieś słowa sprawiają nam trudność, podkreślamy je kolorowymi mazakami, a następnie przepisujemy, używając konkretnego koloru długopisu do określonego słowa.

Kiedy nowe słówka, nie będą Ci już tak obce, możesz spróbować układać zdania związane z Tobą bądź bliskimi Ci osobami, z ich użyciem. Najlepiej, aby owe zdania były zabawne bądź śmieszne, gdyż szybciej zapamiętasz słowa w nim użyte.

UWAGA!

Dzień przed zaplanowanym sprawdzianem, zaginamy kartkę w miejscu, gdzie znajdują się nasze angielskie słówka (zakładając, że pisaliśmy słówko pod słówkiem i na brzegu kartki) tak aby zostały ich polskie odpowiedniki. Do polskich słówek dopisujemy ich angielskie odpowiedniki, następnie odginamy kartkę i sprawdzamy. Błędów będzie zapewne niewiele (dzięki naszej SYSTEMATYCZNOŚCI), ale jeśli takowe wystąpi, słowo podkreślamy kolorowym mazakiem, czytamy kilka razy, a następnie przepisujemy dziesięć razy. Robimy tak z każdym podkreślonym przez nas słowem. Niezmierne istotne jest, aby powtórzyć sobie wszystkie słówka przed rozpoczęciem testu.

I to już koniec. Pamiętajmy, że receptą na sukces (w tym wypadku na 5 z testu ze słówek!) nie są tabletki poprawiające pamięć lub wymyślne metody nauki, ale nasza systematyczność.

Jaki jest Was sposób na naukę słówek? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =

Polecamy