Szkolenia z NLP - na czym polegają?

Edukacja    
ocena

Szkolenia z zakresu Programowania Neurolingwistycznego (NLP) odbywają się według zróżnicowanych schematów, w zależności od zasad przyjętych przez organizatora. Wspólnym elementem jest to, że zakończenie każdego poziomu pozwala na otrzymanie certyfikatu, uprawniającego do udziału w kolejnych warsztatach. Wszędzie naukę rozpoczyna się od kursu pierwszego stopnia, nazywanego Praktykiem NLP (NLP Practitioner).

Szkolenia z NLP - na czym polegają?

photoxpress.com

Program tego szkolenia obejmuje zapoznanie się z teoretycznymi podstawami Programowania Neurolingwistycznego i technikami, których działanie można sprawdzić na samym sobie i otoczeniu. Kursy te reklamuje się jako umożliwiające poradzenie sobie z własnymi ograniczeniami, lękami, a nawet fobiami. Mają pomagać w otwarciu się na ludzi, sprawić, że komunikacja interpersonalna stanie się skuteczniejsza, że będzie podlegała większej kontroli naszej woli i ukierunkowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pozwalają na wzbudzenie w sobie potencjału, który odpowiednio użyty ułatwi nabywanie umiejętności, o których posiadaniu marzymy. Stanowią drogę do skutecznego samorozwoju i dają wskazówki, w jaki sposób określać swoje cele i precyzować plany. Szkolenie najczęściej trwa siedem do ośmiu dni i kosztuje w granicach 5000 PLN.

UWAGA!

Mając już certyfikat Praktyka, możemy przystąpić do drugiego poziomu - NLP Master Practitioner (Master NLP). Ten etap proponuje rozszerzenie wiedzy otrzymanej na pierwszym poziomie o bardziej zaawansowane techniki, najaktualniejsze informacje i trendy w NLP pochodzące z całego świata. Przeważnie jego koszt oscyluje ok. 5000 PLN, a czas trwania to znów 7-8 dni. W tym momencie oferty firm zaczynają się znacznie różnić. Możemy przejść do kursu Zaawansowany Master NLP, który pozwala myśleć o tym, by później stanąć w kolejce do szkoleń dla trenerów NLP. Możemy też skorzystać z konkurencyjnych propozycji i od razu przejść na etap Treningu Trenerskiego. Oczywiście poszczególne etapy to adekwatne koszta.

Warto pamiętać, że każdy z organizatorów najczęściej dedykuje wyższe poziomy kursów osobom, które ukończyły niższe etapy konkretnie w jego szkole. Tak więc zrobienie praktyka w firmie X nie uprawnia do wejścia na poziom mastera w firmie Y. Podobnie może być z ofertami szkoleń tematycznych. Przykładowo, oferta „Technologie świadomości” - kursu rozwoju duchowego i pracy z własną świadomością, wymaga wiedzy z poziomu praktyka i posiadanie tego certyfikatu jest warunkiem przejścia selekcji na szkolenie. Inne może nie wymagać żadnego wcześniejszego przygotowania.

Co myślicie o szkoleniach z NLP? A może już braliście w jakimś udział? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy