Szkolenie na prezent - jakie wybrać?

Edukacja    
ocena

Szkolenie to oryginalny pomysł na nietuzinkowy prezent. Może to być kurs językowy, warsztaty tańca czy zajęcia z jogi. To zarazem pragmatyczny jak i wybiegający nieco poza klasycznie rozumianą definicję prezentu. Podobnie jak w przypadku kupowania innych upominków, trzeba się chwilę zastanowić, podejmując decyzję o wyborze instytucji, tematyki zajęć czy wysokości ceny.

Najważniejsze jest, aby trafić w gust i potrzeby osoby, którą chcemy obdarować takim prezentem. W tym celu warto dyskretnie wypytać najbliższych czy przyjaciół o zainteresowania czy pracę zawodową obdarowywanej osoby. Dysponując taką bazą, można udać się na poszukiwania prezentu. Czy będzie to trudne zadanie? W tym przypadku sukces uzależniony jest od kilku czynników, takich jak dostępność określonych zajęć oraz finanse. Na szczęście, wiele firm szkoleniowych czy placówek organizujących czas wolny ma w swojej ofercie możliwość wykupienia oferowanych usług dla kogoś, kogo chcemy obdarować. Mogą to być vouchery czy specjalne karty prezentowe.

Jeśli chcemy sprawić komuś taki prezent, należy się upewnić, czy nie wiąże się to z wystąpieniem potencjalnych problemów. Należy zdobyć jak najwięcej informacji na temat tego szkolenia czy warsztatów. Mogą one być ważne dla posiadacza prezentu. W przypadku, gdy obdarowana osoba będzie musiała podpisać umowę, należy ją dokładnie przeczytać. Właśnie wtedy sensowym wydaje się poinformowanie o naszym pomyśle i zapytanie jej, czy akceptuje zapisy tego dokumentu. Tym bardziej, że to przecież ona będzie ją podpisywać. Następny elementem, na który należy zwrócić uwagę jest terminowa ważność voucheru, w którym można skorzystać z zajęć. Najlepszym rozwiązaniem są te, które mają długi czas ważności, przynajmniej pół roku.

Z pragmatycznego punktu widzenia najlepszym wyjściem jest wykupienie voucheru o określonej wartości. Wówczas nie ponosimy ryzyka wyboru niewłaściwej propozycji, pozostawiając podjęcie najważniejszej decyzji obdarowanej osobie. Można ja również poinformować, że chcemy jej sprawić taki prezent (podając wysokość kwoty przeznaczonej na ten cel), ale nie chcielibyśmy popełnić błędu. Prezent przestaje być w tym momencie niespodzianką, ale zyskujemy pewność, że obie strony będą zadowolone i usatysfakcjonowane. Wydaje się jednak, że – w przypadku osoby bardzo nam bliskiej – wybór drugiego sposobu jest sensowny. Natomiast, gdy obdarowywany pochodzi z nieco dalszego otoczenia, lepiej wykupić voucher na określoną kwotę. Oczywiście, nie jest to zasadą.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że ufundowanie szkolenie w ramach prezentu do dobry pomysł? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy