Wady i zalety lekcji z native speakerem!

Edukacja    
ocena

Jak się okazuje, lekcje języka angielskiego prowadzone przez native speakera czy to grupowe, czy indywidualne, są najbardziej pożądaną formą edukacji. Ogłoszenia typu „korepetycje/lekcje prywatne z native speakerem” czy „kurs prowadzony przez native speakera” cieszą się ogromną popularnością. Wydaje się nam, że kto jak kto ale rodowity Brytyjczyk czy Amerykanin, w końcu nauczy nas angielskiego najlepiej.

Wady i zalety lekcji z native speakerem!

sxc.hu

Zastanawiasz się, czy zajęcia prowadzone przez native speakera są dla Ciebie? Nie pozostaje nic innego jak zapisanie się na lekcje/kurs z nativem i przekonanie się na własnej skórze, czy to jest to, czego potrzebowałeś czy musisz zmienić formę kursu.

Zapoznaj się z poniższymi wadami i zaletami lekcji prowadzonych przez native speakera, a pomogą Ci one (miejmy nadzieję) w podjęciu decyzji.

Dobre strony:

1. Poprzez kontakt z native speakerem będziesz miał okazję poznać język takim, jakim jest on naprawdę, w codziennym życiu. Usłyszysz słownictwo, popularne frazy i powiedzenia oraz wymowę, wszystko to napotkasz, podróżując do anglojęzycznego kraju. Wniosek: jeśli planujesz taką podróż i zależy Ci na zrozumieniu i byciu rozumianym w anglojęzycznym kraju, lekcje z native speakerem są idealną opcją dla Ciebie!

2. Nauczysz komunikować się w języku angielskim znacznie szybciej niż na zwykłych lekcjach prowadzonych przez polskiego nauczyciela. Twoja umiejętność słuchania i rozumienia w języku angielskim na pewno ulegnie poprawie.

3. Native speaker nie umie mówić po polsku, a co za tym idzie nie będzie tłumaczenia i wyjaśniania znaczenia trudniejszych słów czy wyrażeń. Tłumaczenie i wyjaśnienie będzie, ale w języku angielskim. Oczywiście wszystko to na Twoją korzyść.

4. Native speaker zawsze da nam dobry przykład. Nie ma mowy o „niedouczeniu” się z jakiegoś aspektu gramatyki czy niepoprawnej wymowie.

Ale…

1. Jeśli jesteś początkujący, prawdopodobnie na zajęciach z native speakerem, będziesz się czuł niekomfortowo. Pamiętaj, że tłumaczenie na język polski w tym wypadku jest niemożliwe.

2. Chcesz podciągnąć swoją znajomość języka angielskiego – poprawić swoją zdolność czytania i pisania – wybierz lekcje z polskim lektorem. Lepiej wytłumaczy, powie dlaczego tutaj powinna być ta odpowiedź, a nie inna, okaże więcej empatii.

3. Chcesz podciągnąć swoją wiedzę z gramatyki angielskiej? Lepiej będzie jak zapiszesz się na lekcje prowadzone przez polskiego nauczyciela. Ten prędzej Cię zrozumie, okaże więcej cierpliwości, bo przecież sam się tego uczył, musiał przez to przejść.

Jak widzisz, wszystko zależy od tego, jaki jest Twój nadrzędny cel i na jakim poziomie znajomości języka angielskiego się znajdujesz. Zastanów się, nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.

Czy znacie inne wady i zalety lekcji z nativem? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy