Wady i zalety nauki angielskiego online

Edukacja    
ocena

Nauka języka angielskiego przez Internet cieszy się coraz większym powodzeniem. Wynika to zarówno z naszej ograniczonej ilości czasu jak i środków na koncie. Nie od dziś wiadomo, że za kursy czy korepetycje będziemy musieli słono zapłacić, a nauka online często nie kosztuje nas nic. Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę internetową słynną frazę „nauka języka angielskiego przez Internet”, zapoznaj się z podstawowymi wadami jak i zaletami związanymi właśnie z tym tokiem nauki. Zacznijmy od tych drugich.

Wady i zalety nauki angielskiego online

sxc.hu

1. Nauka języka angielskiego przez Internet często nic nas nie kosztuje lub jest tańsza niż zwykłe kursy.

2. Sam decydujesz, w jakim miejscu będzie się odbywać Twoja nauka. Możesz uczyć się w pracy, na przerwie w szkole czy w łóżku, przed pójściem spać. Jedyne czego potrzebujesz to laptop z dostępem do sieci.

3. Samodzielnie decydujesz o czasie, w jakim Twoja lekcja będzie się odbywała. Wolisz się uczyć krótko ale często? Ucz się po 15 minut dwa razy dziennie. Taka opcja nie byłaby możliwa, jeśli uczęszczałbyś na kurs.

4. Nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazdy do wyznaczonego punktu, w którym mają się odbywać zajęcia. Jest to szczególnie wygodne w przypadku osób mieszkających na wsiach czy obrzeżach miasta.

5. Samodzielnie decydujesz z jakich materiałów będziesz korzystać i czego będziesz się uczyć. Nie masz odgórnie narzuconego programu nauczania który musi być zrealizowany w określonym czasie. Na dodatek Ty decydujesz, czego się nauczysz, bazując na Twoich indywidualnych potrzebach i umiejętnościach.

6. Uczysz się tak jak chcesz. Preferujesz konwersacje? Używasz Skype. Chcesz poćwiczyć pisownię? Pozmawiasz poprzez angielski komunikator. Interesujesz się koszykówką? Czytasz artykuły po angielsku na ten temat lub słuchasz wywiadów z Twoim ulubionym sportowcem.

Ale…

1. Pierwsza wadą nauki online, która się nasuwa jest konieczność posiadania stałego dostępu do Internetu.

2. Nie masz kontaktu z ludźmi czy wykładowcami. Dlatego też, trudnością może okazać się opanowanie stresu przed publicznymi wystąpieniami czy swobodnym wypowiadaniem się. Kontakt z grupą też ma swoje zalety – przygotowuje do przyszłej współpracy w zawodzie.

3. W dzisiejszych czasach podręczniki szkolne są bardzo dobrze opracowane. Pełno w nich obrazków czy wskazówek jak szybko i skutecznie nauczyć się tego i owego.

4. Ucząc się samodzielnie przez Internet musisz być osobą wytrwałą w swoich postanowieniach i wierzącą we własne możliwości.

5. Wybierając właśnie ten tok nauki, musisz należeć do osób systematycznych. Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić 15–20 min na codzienną lekcję, odpuść sobie.

6. Na Twoich barkach spoczywa wewnętrzne motywowanie się. Na kursie nie miałbyś takich problemów, sama obecność lektora, wystawianych ocen czy innych kursantów działa bardzo motywująca.

Czy uczyliście się angielskiego online? Jakie wady i zalety możecie wymienić? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =