Wady i zalety nauki języka w szkole językowej

Edukacja    
ocena

Natrafiłeś ostatnio na ulotkę lub billboard, który zachwalał sławną szkołę językową? Zacząłeś się poważnie zastanawiać nad jej wyborem, bo cena wydaje się naprawdę atrakcyjna. Być może trafisz we właściwe miejsce, zapisując się do tej właśnie placówki. Twój wybór może też się okazać porażką. Pamiętaj, aby sprawdzić, co oprócz atrakcyjnej ceny, dana szkoła ma nam do zaoferowania. Upewnij się, że zajęcia będą prowadzone w małych grupach, przez wykwalifikowanego lektora. Zobacz też, czy niższa cena nie wynika ze zmniejszonej ilości godzin – tych powinno być 60.

Wady i zalety nauki języka w szkole językowej

photoxpress.com

Poniżej podaje kilka wad i zalet, jeśli chodzi o uczęszczanie do szkół językowych. Zacznijmy od tych drugich:

1. Wykwalifikowana kadra. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, - lektorów lub native speakerów. Mających odpowiednie przygotowanie metodyczne.

2. Dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych np. do materiałów multimedialnych.

3. Niektóre szkoły oferują nam możliwość praktykowania języka podczas dodatkowych zajęć lub różnorakich spotkań – np. klubów konwersacyjnych.

4. Uczęszczając do szkoły językowej, będziesz miał dostęp do czytelni lub biblioteki, w której znajdziesz niezbędne materiały do nauki.

5. Klasy są przestronne, przeważnie wyposażone w nowoczesny sprzęt.

6. Podczas zajęć poznasz nowych ludzi, którzy tak jak Ty, chcą się uczyć języka.

7. Obecność kolegów, jak i oceny wystawiane przez lektora działają motywująco. Sama świadomość, że płacisz za zajęcia sprawia, że bardziej przykładasz się do nauki

Ale…

1. Nie wszystkie szkoły językowe należą do tych najlepszych. Niektóre oferują nam gruszki na wierzbie (język angielski w 3 tygodnie!), niewiele mające wspólnego z rzeczywistością

2. Cena za zajęcia może być wygórowana. Z kolei jeśli jest zbyt niska, może wzbudzić podejrzenia.

3. Musisz się tak zorganizować, aby zawsze przyjść na zajęcia na określoną odgórnie godzinę. Nikt nie będzie na Ciebie czekał i słuchał Twoich wymówek, nawet jeśli stałeś/aś w korku. Z kolei jeśli się rozchorujesz i nie będziesz w stanie przyjść na lekcje, pamiętaj, że prawdopodobnie i tak będziesz zmuszony/a zapłacić, nawet za niewykorzystana godzinę.

4. Na niektórych ludzi praca w grupie działa stresująco. Wstydzą się publicznie wypowiadać czy prezentować różne przemówienia, bo uważają, że ich akcent jest „jeszcze nie ten” czy wymowa dalece odbiega od ideału. Jeśli za każdym razem zajęcia w szkole okażą się dla Ciebie stresem, może lepiej będzie zapisać się na lekcje prywatne.

Czy warto uczyć się języka w szkole językowej? Czy jest to bardziej efektywne? Jak myślicie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =

Sam wybrałem samodzielną naukę. Sam się zdziwiłem, że dzięki niektórym kursom mogę uczyć się przez komórkę, albo jak jadę samochodem. Mi naprawdę odpowiada to o wiele bardziej niż miałbym uczyć się w klasie :P. Teraz akurat korzystam z kursu metodą Emila Kresa i jest ok :)

~ Adam / 2015-09-22 13:15:10
oceń komentarz: (1) (0)

Polecamy