Warsztaty Kuchni Pięciu Przemian - co to jest, na czym polegają?

Edukacja    
ocena

Kuchnia Pięciu Przemian to sposób odżywiania oparty na tradycyjnej medycynie chińskiej. Według tej filozofii jedzenie wiąże się nie tylko z przyswajaniem przez organizm produktów, ale również sposób radzenia sobie ze stanami chorobowymi. W praktyce gotowanie według Pięciu Przemian oznacza przestrzeganie kilku zasad, m. in. odżywanie zgodne z porami roku oraz przygotowywanie dań zgodnie z odpowiednią kolejnością.

Warsztaty Kuchni Pięciu Przemian - co to jest, na czym polegają?

sxc.hu

Dla osoby, która nie zna podstaw chińskiej medycyny zasady kuchni Pięciu Przemian (lub Pięciu Smaków) mogą wydawać się bardzo skomplikowane oraz trudne do zastosowania w praktyce. W związku z tym osoby zainteresowane tą tematyką powinny wybrać się na warsztaty. W ciągu kilku godzin można poznać podstawowe zasady mądrego odżywiania, dowiedzieć się, jak dbać o poszczególne organy czy jakich produktów unikać. Dużo miejsca na warsztatach tego rodzaju poświęca się na wskazywanie negatywnych nawyków żywieniowych.

Oprócz teorii w trakcie zajęć przygotowuje się kilka przepisów, które mają na celu przybliżenie zasad gotowania według Kuchni Pięciu Przemian. Chodzi to szczególnie o zachowywanie kolejności dodawania kolejnych produktów w czasie przygotowania dania. Podczas warsztatów zwraca się również uwagę przygotowywanie posiłków w zgodzie z produktami, dostępnymi w określonej porze roku.

Obecnie tematyka ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem i można znaleźć wiele ciekawych propozycji zajęć, poruszających tą tematykę. Są wykłady, warsztaty i sesje wyjazdowe. W związku z tym warto być ostrożnym, wybierając je. Wynika to z faktu, że gotowanie według Pięciu Przemian wymaga nie tylko wiedzy spożywczej, ale przede wszystkim znajomości medycyny chińskiej. Często się zdarza, że takie zajęcia prowadzą autorzy książek na ten temat. Udział w tego rodzaju zajęciach najczęściej jest płatny, choć zdarzają się też bezpłatne pokazy. Ceny zaczynają się od poziomu kilkudziesięciu złotych.

UWAGA!

Organizatorzy najczęściej zapewniają produkty do gotowania, skrypty czy przygotowują stanowiska, gdzie przygotowuje się dania pod okiem doświadczonego instruktora. W przypadków wyjazdów do ceny udziału w zajęciach wliczone są koszty noclegu. Nie brakuje również propozycji, w których warsztaty Pięciu Przemian łączone są, np. z warsztatami medytacyjnymi czy ćwiczeniami relaksacyjnymi.

Co najbardziej podoba Wam się w Kuchni Pięciu Przemian? Co Was w niej zainteresowało, dlaczego ją polecacie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy