Jak wypełnić formularz zmiany OFE?

Emerytury    
ocena

28 kwietnia 2008 roku został prowadzony jednej, obowiązujący wzór zawiadomienia o rezygnacji z OFE. Dokonując zmiany Funduszu, warto dokładnie przeczytać i odpowiednio wypełnić wzór.

Jak wypełnić formularz zmiany OFE?

photoxpress.com

Przed wypełnieniem

Zgłoszenie powinniśmy wypisywać czytelnym charakterem pisma, najlepiej niebieskim lub czarnym długopisem. Zawiadomienie należy dostarczyć najpóźniej do 10 dnia miesiąca przed terminem transferu, to znaczy do - 10 lutego, 10 maja, 10 sierpnia, 10 listopada. Można je wysłać listem poleconym lub donieść osobiście.

Dane osobowe

Dane osobowe, które wpisujemy w formularzu muszą zgadzać się z tymi, którymi posługiwaliśmy się w staryn Funduszu. Jeśli zaszły zmiany (na przykłąd zmiana nazwiska, wymiana dokumentów, musimy najpierw podać je w Funduszu,z którego zrezygnujemy. Obowiązkowo musimy też podać NIP (jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej), ponieważ jest to w tym momencie obligatoryjne. Rezygnację można wysłać dopiero wtedy, kiedy wszystkie informacje zostały uaktualnione.

2. POLE: „nazwa otwartego funduszu emerytalnego, do którego kierowane jest zawiadomienie..."
Tu nalezy wpisać nazwę funduszu z którego rezygnujemy. Jeśli Fundusz zmienił nazwę, wypisujemy nową.

3. POLE: „numer rachunku...”
Tu wpisujemy numer naszego rachunku w OFE. Znajdziemy go w korespondencji z Funduszem, z którego rezygnujemy.

4. POLE: „numer rachunku pieniężnego albo adres....”

Wypełniamy je tylko wtedy, kiedy za zmianę funduszu będziemy musieli wnieść opłatę. Jest tak, kiedy nasz staż w OFE z którego rezygnujemy jest krótszy niż 2 lata. W przypadku, gdy jesteśmy jego członkami przez okres krótszy niż rok, zapłacimy do 160 zł, natomiast klienci ze stażem od 1 do 2 lat zapłacą do 80 zł.

Wypełnialiście kiedyś formularz zmiany OFE? Mieliście z tym jakiekolwiek problemy?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =