Finanse osobiste Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie?

-

Sprzedaż nieruchomości nie powinna przebiegać szybko. Kiedy zależy nam na pośpiechu wówczas najczęściej jesteśmy zmuszeni do zaniżenia wartości mieszkania, przez co tracimy na danej transakcji. Przy obecnym dużym zainteresowaniu kupnem mieszkań, związanym między innymi z kredytami preferencyjnymi, możemy jednak liczyć na spore zainteresowanie ze strony kupców, co pozwala nam mieć nadzieję na odpowiedni zysk.

Mimo pośpiechu wywołanego nagłą sytuacją życiową, powinniśmy dobrze przemyśleć decyzję o sprzedaży mieszkania. Warto także pamiętać, że kupno nieruchomości stanowi najpewniejszą formę inwestycji.

Przy wycenie mieszkania pomoże nam rzeczoznawca. Jeśli jednak chcemy zdać się na własną wiedzę i sami wyznaczyć kwotę, jaką warte jest nasze lokum, wówczas powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: lokalizacja, łatwość dojazdu do ważnych punktów w mieście komunikacją miejską, metraż mieszkania, wiek budynku oraz jego stan.

Ważne jest usytuowanie mieszkania w przestrzeni całego budynku. Najcenniejsze są te znajdujące się w środkowej części bloku. Mieszkania znajdujące się na parterze, ostatnim piętrze lub narożne mają największą wartość. Jeśli nieruchomość, którą chcemy sprzedać ma metraż w granicach 50-70 metrów z pewnością nie będziemy mieli trudności ze znalezieniem kupca, oczywiście poza wielkością liczy się także organizacja przestrzeni, ilość pokoi, wielkość kuchni i łazienki, etc.

Cennym argumentem w negocjacjach cenowych jest wysokość kosztów utrzymania lokalu mieszkalnego. Jeśli opłaty są niskie, wiele osób chętnie zainwestuje nawet nieco większą kwotę, by w przyszłości móc ponosić niższe opłaty czynszowe.

Jeśli nie chcemy sami zajmować się sprzedażą mieszkania, możemy powierzyć to zadanie pośrednikowi. Przejmie on znaczną część obowiązków na siebie, jednakże należy pamiętać o tym, że prowizja pośrednika uszczupli nasz zysk ze sprzedaży mieszkania.

Sprzedawaliście kiedyś mieszkanie? Korzystaliście przy tym z pomocy pośrednika?

Poprzedni artykułJak karmić niemowlę?
Następny artykułJak nauczyć dziecko siedzieć?
Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Tekken – Juggle

Juggle to kombinacje ciosów, które wykonujemy na przeciwniku znajdującym się w powietrzu. Juggle składa się z ciosu startowego (tzw. Juggle Starter), który wybija przeciwnika. Kontynuowanie ciosów w powietrzu to Juggle lub też Combo.

Jaką karmę wybrać dla kota?

Koty są drapieżnikami, ich układ pokarmowy przystosowany jest do diety opartej głównie na składnikach mięsnych. Kotów nie można przyzwyczaić do diety wegetariańskiej, ponieważ nie przeżyją bez składników obecnych w mięsie (tauryna). Produkty pochodzenia roślinnego powinny być jedynie dodatkiem w kociej diecie.

Zobacz też

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się...

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: