Jak tanio kupić mieszkanie?

Finanse osobiste    
ocena

Kupno mieszkania to kosztowna i ważna decyzja. Czy istnieją sposoby na wyszukiwanie tańszych ofert. Jak sprawdzić, czy nie są one oszustwem?

Jak tanio kupić mieszkanie?

sxc.hu

Kupując mieszkanie nie powinniśmy się spieszyć. Aby mieć odpowiednią wiedzę, która umożliwi nam negocjacje ceny danej nieruchomości, musimy wytrwale śledzić oferty mieszkań i poznać wpływ lokalizacji i innych wygód na całokształt wartości mieszkania.

Oczywiście warto pozostać czujnym w obliczu tzw. superokazji. Nie należy pochopnie decydować się na zakup tylko dlatego, że taka okazja się nie powtórzy. Zdarza się, że osoby zbyt szybko podpisujące umowę kupna-sprzedaży nieruchomości padają ofiarą oszustwa. Niedopilnowanie sprawdzenia statusu prawnego nieruchomości może postawić nas w sytuacji bez wyjścia.

Istnieją jednakże okoliczności, w których właściciele mieszkań skłonni są sprzedać je za niższą cenę. W przypadku odziedziczonej nieruchomości często pojawia się problem dodatkowych kosztów, trudności utrzymania czy podziału między poszczególnych spadkobierców. W takiej sytuacji często decydują się na sprzedaż, by uniknąć ewentualnych komplikacji.

W trudnej sytuacji znajdują się także rozwodzące się małżeństwa. Aby szybko zakończyć sprawy związane z podziałem majątku, mogą obniżyć cenę mieszkania, by spieniężyć je w jak najkrótszym czasie. Pośpiech często skłania rozwodzące się pary do zaniżania wartości mieszkania.

W przypadku zaniedbanych i starych nieruchomości, których właściciel nie jest w stanie wykonać remontu, często także decyduje się na sprzedaż. Nigdy jednak nie ufajmy zbytnio okolicznościom – należy bezwzględnie pamiętać o dokładnym sprawdzeniu stanu nieruchomości zapisanego m.in. w księgach wieczystych.

Nowe mieszkania po zaniżonej cenie mogą mieć ukryte usterki, dlatego należy koniecznie sprawdzić stan nabywanej nieruchomości. Zdarza się jednak, że deweloper jest zmuszony do sprzedaży lokali mieszkalnych poniżej ich wartości rynkowej. Zazwyczaj wiąże się to z małym zainteresowaniem spowodowanym trudnościami ze zdobyciem kredytu czy wzrostem cen materiałów budowlanych utrudniającym inwestowanie w nowe projekty.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =