Finanse osobiste Jak tanio kupić mieszkanie?

Jak tanio kupić mieszkanie?

-

Kupując mieszkanie nie powinniśmy się spieszyć. Aby mieć odpowiednią wiedzę, która umożliwi nam negocjacje ceny danej nieruchomości, musimy wytrwale śledzić oferty mieszkań i poznać wpływ lokalizacji i innych wygód na całokształt wartości mieszkania.

Oczywiście warto pozostać czujnym w obliczu tzw. superokazji. Nie należy pochopnie decydować się na zakup tylko dlatego, że taka okazja się nie powtórzy. Zdarza się, że osoby zbyt szybko podpisujące umowę kupna-sprzedaży nieruchomości padają ofiarą oszustwa. Niedopilnowanie sprawdzenia statusu prawnego nieruchomości może postawić nas w sytuacji bez wyjścia.

Istnieją jednakże okoliczności, w których właściciele mieszkań skłonni są sprzedać je za niższą cenę. W przypadku odziedziczonej nieruchomości często pojawia się problem dodatkowych kosztów, trudności utrzymania czy podziału między poszczególnych spadkobierców. W takiej sytuacji często decydują się na sprzedaż, by uniknąć ewentualnych komplikacji.

W trudnej sytuacji znajdują się także rozwodzące się małżeństwa. Aby szybko zakończyć sprawy związane z podziałem majątku, mogą obniżyć cenę mieszkania, by spieniężyć je w jak najkrótszym czasie. Pośpiech często skłania rozwodzące się pary do zaniżania wartości mieszkania.

W przypadku zaniedbanych i starych nieruchomości, których właściciel nie jest w stanie wykonać remontu, często także decyduje się na sprzedaż. Nigdy jednak nie ufajmy zbytnio okolicznościom – należy bezwzględnie pamiętać o dokładnym sprawdzeniu stanu nieruchomości zapisanego m.in. w księgach wieczystych.

Nowe mieszkania po zaniżonej cenie mogą mieć ukryte usterki, dlatego należy koniecznie sprawdzić stan nabywanej nieruchomości. Zdarza się jednak, że deweloper jest zmuszony do sprzedaży lokali mieszkalnych poniżej ich wartości rynkowej. Zazwyczaj wiąże się to z małym zainteresowaniem spowodowanym trudnościami ze zdobyciem kredytu czy wzrostem cen materiałów budowlanych utrudniającym inwestowanie w nowe projekty.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Domowe sposoby na opryszczkę

Opryszczkę wywołują dwa wirusy: HSV-1 i HSV-2. Jeśli raz się zarazimy jednym z nich, to nigdy już nie pozbędziemy się go z naszego organizmu. Dlatego opryszczka powraca - szczególnie przy silniejszym stresie bądź w stanie osłabionej odporności. Może pojawiać się nie tylko w okolicach ust, ale również na narządach płciowych. Dotyczy każdej osoby zarażonej, niezależnie od wieku czy płci. Jest groźna dla małych dzieci. Jak sobie z opryszczką poradzić?

Na czym polega kontrola przewodów kominowych? Jak często się wykonuje?

Kontrola przewodów kominowych jest corocznym obowiązkiem właściciela domu czy mieszkania. Jest również obowiązkiem kominiarza, który pobierając stosowaną opłatę powinien wywiązać się ze swoich obowiązków i starannie przeprowadzić kontrolę przewodów kominowych. Błędy kominiarskie czy niedbałość kominiarza skutkują pożarami, problemami z zawarciem umowy np. z gazownią czy problemami przy przekładaniu urządzeń. Co powinien zrobić kominiarz w ramach kontroli? Jaki jest zakres kontroli przewodów kominowych? Warto się tego dowiedzieć!

Zobacz też

Zarobki w ubezpieczeniach

Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego? Ile można zarobić w tym zawodzie?

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: