Finanse osobiste Jak wydawać mniej na benzynę?

Jak wydawać mniej na benzynę?

-

Dzięki propozycji niektórych banków możemy obniżyć cenę benzyny. Jak to działa?

5% zniżki na paliwo płacąc kartą kredytową Meritum Banku – niestety tak wysoki rabat bank nalicza tylko przez pierwsze 3 miesiące od podpisania umowy o kartę kredytową, później wielkość rabatu spada do 2%. Maksymalną kwotę rabatu miesięcznego bank ustalił na poziomie 20 zł, przy jednoczesnym pobieraniu opłaty za kartę 5 zł miesięcznie, co sprawia, że oferta staje się mniej opłacalna.

– 5% rabatu dla klientów mBanku i Multibanku, którzy wykupią ubezpieczenie samochodowe OC lub AC z OC. Co miesiąc klienci otrzymają maksimum 30 zł zwrotu, a dodatkowo trzeba spełnić warunek zasilenia rachunku kwotą minimum 1000 zł miesięcznie.

– 4 % zwrotu oferuje klientom, którzy co miesiąc przelewają na swoje konto osobiste minimum 1500 złotych Meritum Bank. Rabat jest naliczany od transakcji kartami debetowymi wydanymi do rachunku. Maksymalnie co miesiąc bank zwraca 30 zł. Konto i karta są wówczas bezpłatne.

– 3 % zwrotu w ramach Dobrego Konta oferuje Bank Millennium. W tym wypadku otrzymamy zwrot 3% wydatków kartą do rachunku w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach benzynowych. Rabat przyznany będzie pod warunkiem zasilenia konta kwotą minimum 1000 złotych miesięcznie. Konto i karta są bez opłat w przypadku spełnienia powyższego warunku. Maksymalny zwrot wynosi 50 zł miesięcznie.

– 3% zwrotu otrzymamy również Turbo Kartą kredytową Santander Consumer Banku. Karta kosztuje 3,90 zł miesięcznie. Aby uniknąć opłaty miesięcznej, musimy wydać aż 2000 zł co miesiąc, otrzymując jednocześnie zwrot do 30 zł.

– W ofercie BPH znajdziemy 2 karty kredytowe dla kierowców. Pierwsza srebrna karta Visa z programem Autokrata zwraca 2,5%, maksymalnie 25 zł. Koszt roczny karty to 85 zł, a żeby go ominąć, należy w ciągu roku wykonać transakcji na łączną kwotę 12000 zł. Druga karta to złota karta z programem Autoplus. Zwraca 3%, maksymalnie 760 zł miesięcznie. Koszt roczny to 190 zł.

– W ofertach innych banków znajdziemy zwroty w postaci 0,5-1% wszystkich transakcji dokonanych kartą do rachunku, takie oferty znajdziemy m.in. w: Banku Ochrony Środowiska, BZ WBK, Millennium Banku czy Alior Banku.

Czy macie jakieś inne sposoby na to jak mniej wydawać na benzynę? Zapraszam do komentowania.

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak obniżyć miesięczne koszty telefonu na kartę?

Uważasz, że oferta na kartę jest droga, bo środki szybko znikają z konta? Dlaczego tak jest? Czy aktywnie korzystasz z możliwości, jakie daje Ci posiadana oferta? A może nie patrzysz na stawki cennikowe i promocje? Ten artykuł powinien Ci pomóc.

Jak nauczyć dziecko troski o środowisko?

Wczesna edukacja ekologiczna dzieci wpływa na kształtowanie postawy szacunku do środowiska naturalnego. Nadzieję na ochronę środowiska i zachowania proekologiczne pokładane są w najmłodszych. Trudno jest czasem zmienić myślenie dorosłych, dlatego trzeba uczyć tych, którzy jeszcze dużo mogą zrobić.

Zobacz też

Personal shopper – kto to, czym się zajmuje, czy warto skorzystać?

O czym ostatnio najwięcej mówią polskie i światowe gwiazdy? Wcale nie o kolejnym zabiegu kosmetycznym czy celu wakacyjnych wojaży – najczęściej opowiadają sobie o swoich osobistych stylistach.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: