Jak założyć PayPal?

Finanse osobiste    
ocena

System PayPal to działający w czasie rzeczywistym, globalny systemem płatności, opierający się o istniejącą infrastrukturę finansową rachunków bankowych oraz kart kredytowych. System PayPal jest dostępny w ponad stu dziewięćdziesięciu krajach, umożliwia płatności w siedemnastu różnych walutach, w tym m.in. w polskich złotych, euro, dolarach USA, funtach brytyjskich, dolarach kanadyjskich, dolarach australijskich i japońskich jenach. Szybki, bezpieczny i prosty system PayPal jest idealnym rozwiązaniem w przypadku transakcji międzynarodowych.

Jak założyć PayPal?

PayPal

Obecnie większość serwisów internetowych, akceptuje formę płatności, jaką jest PayPal. Możemy za pośrednictwem systemu przesyłać pieniądze bliskim, kupować i sprzedawać przedmioty.

UWAGA!

Za pomocą PayPal możemy także jak wspomniałam wyżej płacić karta kredytową. Wystarczy podać jej numer, datę ważności i kod CW2 (trzycyfrowy numer wydrukowany na odwrocie karty). Rejestracja nie powinna zająć nam więcej niż dziesięć minut. Najwięcej czasu zajmuje oczekiwanie na maila zwrotnego z serwisu (w moim przypadku było to dwanaście minut, powodem może być nawet łącze internetowe). Po dopełnieniu formalności możemy już tylko cieszyć się zakupami w internecie.

 1. Krok pierwszy

  Założenie konta Pay Pal jest bardzo proste. Aby tego dokonać musimy jedynie posiadać konto z dostępem do internetu oraz adres mailowy. Po wejściu na stronę www.paypal.com wybieramy zakładkę załóż konto.

 2. Krok drugi

  Następnie jedną z trzech proponowanych form konta. Pierwszą jest Konto osobiste dla klientów indywidualnych, którzy kupują w Internecie. Drugą Konto specjalne, dla klientów indywidualnych, którzy kupują i sprzedają w Internecie. Ostatnia opcja to Konto firmowe dla handlowców działających pod nazwą firmy lub grupy.

 3. Krok trzeci

  Wybieramy kraj i język a następnie klikamy „Rozpocznij”. Zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail, utworzenie hasła i ponowienie go (najlepiej wybierać hasła zawierające małą, dużą literę, liczbę i znak graficzny na przykład paYpal3#).

 4. Krok czwarty

  W kolejnych polach poproszeni zostaniemy o wpisanie danych takich jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu. Jeśli zakładamy konto firmowe poproszeni zostaniemy o podanie nazwy firmy, kategorii w jakiej działa, danych teleadresowych oraz opcjonalnie adresu URL firmy (strony internetowej). Niżej wpisać będziemy musieli dane, które potrzebne są do standardowej rejestracji, czyli te o których mowa wyżej.

 5. Krok piąty

  Pomimo iż nie mamy w zwyczaju czytania załączników, zanim dokonamy akceptacji, zachęcam do zapoznania się z dokumentem firmy PayPal zatytułowanym „Najważniejsze informacje dotyczące płatności i usług” (link znajduje się na stronie poniżej pól rejestracyjnych) a także z „Umową z Użytkownikiem” i „Zasadami zachowania poufności”.

 6. Krok szósty

  Następnie klikamy na opcję „wyrażam zgodę i chcę założyć konto”. Na podany podczas rejestracji adres mailowy przysłana zostanie automatycznie wygenerowana wiadomość, mająca na celu zakończenie procesu rejestracji. Poproszeni zostaniemy również o wybór formy płatności, jaką będziemy chcieli rozliczać nasze konto w PayPal.

 7. Krok siódmy

  Po kliknięciu w mailu ikonki „uaktywnij” zostaniemy przekierowani na stronę PayPal i poproszeni o zalogowanie się za pomocą wybranego w procesie rejestracji hasła. Rejestrację wieńczy ustanowienie dwóch pytań z odpowiedziami. Są to pytania zabezpieczające dostęp do konta. Konto zostanie po ich ustanowieniu aktywowane.

Możemy powiązać kartę kredytową z kontem PayPal lub dodać do niego środki ze swojego rachunku bankowego. Internetowa realizacja transakcji będzie szybka i nie będzie wiązała się z ujawnianiem informacji finansowych. Możemy swobodnie przelewać pieniądze z naszego  rachunku bankowego na konto PayPal, używając podanych informacji o rachunku bankowym. Podczas przelewania gotówki musimy upewnić się, że imię i nazwisko dla konta PayPal zgadzają się z danymi zarejestrowanymi dla rachunku bankowego.

Jest też niezwykle ważne, aby pamiętać o skopiowaniu identyfikatora przelewów do pola tytułu przelewu lub pola uwag bankowego formularza przelewów, inaczej pieniądze mogą nie zostać pomyślnie przelane. Po przelaniu środków pieniądze powinny się znaleźć na koncie Pay Pal w ciągu dwóch do trzech dni roboczych. Przelew nie będzie obarczony żadną prowizją ze strony PayPal.

Samo założenie konta również jest całkowicie bezpłatne. Istotna informacja to taka, że wartość przelewu jakiego dokonamy  musi być wyrażona w złotówkach. Jeżeli użyjemy innej waluty, nasz  bank przed zrealizowaniem przelewu dokona przeliczenia kwoty na złotówki, co spowoduje, że będziemy stratni. W mailu otrzymanym po rejestracji podany nam zostanie kod potwierdzenia. Należy go zachować ponieważ jego wprowadzenie  może być konieczne do potwierdzenia adresu e-mail w systemie PayPal.

Korzystaliście kiedyś z systemu PayPal? Jakie macie opinie na jego temat?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =