Jak zaoszczędzić na wakacjach?

Finanse osobiste    
ocena
Jak zaplanować wakacyjny wypoczynek, by nie nadwyrężyć domowego budżetu? Na czym można zaoszczędzić podczas wakacyjnego wyjazdu? Odnosimy się do najistotniejszych kwestii.

Jak zaoszczędzić na wakacjach?

photoxpress.com

Hotele

Jednym z elementów, na którym możemy zaoszczędzić, są hotele. To, czy opłacalna będzie dla nas rezygnacja z zakwaterowania w hotelu, zależy od tego, jaki sposób wypoczywania preferujemy. Jeżeli nie planujemy zwiedzać zabytków i podróżować po okolicznych miejscowościach, lepiej zdecydować się na pobyt w hotelu, gdzie będziemy mieć ponadto do dyspozycji basen, siłownię i inne możliwości „uprzyjemnienia” sobie pobytu.

Jeżeli z kolei planujemy aktywnie spędzać czas i miejsce zakwaterowania ma nam posłużyć jedynie do snu przed kolejnym dniem wypraw, lepiej zdecydować się na wynajem domku letniskowego, mieszkania, pokoju w hostelu lub skorzystanie z opcji „Home Exchange” polegającej na wymianie domów na czas urlopu.

Dojazd

Warto wcześniej zaplanować, w jaki sposób będziemy poruszać się po okolicy. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto przykładowo poszukać tanich wycieczek autokarowych organizowanych już na miejscu lub wynająć samochód w wypożyczalni zlokalizowanej poza centrum miasta (tam z reguły ceny są znacznie niższe niż w wypożyczalniach przy lotniskach i dworcach). Różnice w cenach wynajmu auta mogą sięgać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W tym zakresie należy również przemyśleć, czy dojazd na lotnisko przed wyjazdem własnym samochodem będzie korzystniejszym rozwiązaniem niż na przykład przejazd taksówką. Za parking w pobliżu lotniska trzeba będzie bowiem słono zapłacić.

Pieniądze na wyjazd

Wiadomo, że podczas wyjazdu potrzebna będzie pewna ilość gotówki „przy sobie”. Popularna wśród planujących urlopy wymiana walut w kantorze jest jednak najmniej korzystnym z dostępnych rozwiązań. Posługiwanie się kartami płatniczymi podczas wyjazdów, zwłaszcza zagranicznych, często wiąże się z wyższą marżą, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić, czy w miejscu, do którego się wybieramy, dostępne są bankomaty, w których możemy wybierać pieniądze bez prowizji. Korzystanie z bezprowizyjnego bankomatu pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas wyjazdu. Wykorzystanie kart płatniczych zapewnia wygodę, dodatkowo niektóre banki oferują korzystne programy rabatowe i ubezpieczenia.

Czy macie jakieś sprawdzone metody zaoszczędzenia na wakacjach? Podzielcie się nimi.

Źródło:
1. Jak zaoszczędzić na wakacjach?, money24.pl, dostępny w Internecie: http://www.money24.pl/porady_finansowe/jak-zaoszczedzic-na-wakacjach

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =