Po pierwsze – dokładne zaplanowanie wydatków

Przed urlopem należy precyzyjnie określić, jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na wyjazd wakacyjny. Kwotę tę można ustalić, podając maksymalną wysokość wydatków, jaką zamierzamy przeznaczyć na wyjazd lub określając przedział, w którym ma zmieścić się cena urlopu. Określenie wydatków związanych z urlopem pozwoli zorientować się w ofertach biur podróży i ułatwi planowanie wydatków tak, by nie przekroczyć założonego pułapu. Ponadto w razie stwierdzenia, że posiadane środki pieniężne są niewystarczające, można rozplanować w czasie formalności związane z zaciągnięciem kredytu lub pożyczki na ten cel.

Po drugie – wygospodarowanie pieniędzy

Wiedząc już, ile gotówki zamierzamy przeznaczyć na wakacyjne wojaże, możemy podjąć się jej zdobywania. Oszczędzanie na wakacje może odbywać się poprzez wrzucanie co miesiąc odpowiedniej sumy do skarbonki. W tym przypadku zachętą do odkładania na wakacje może być fotografia miejsca, do którego planujemy wyjechać, ustawiona obok skarbonki lub zwykła karteczka z napisem „Moje wymarzone wakacje”. Dobrym pomysłem jest także założenie osobnego konta oszczędnościowego, na którym będą gromadzone pieniądze.

Krok trzeci – skąd wziąć na wakacje?

Aby wygospodarować odpowiednią sumę pieniędzy, należy też zastanowić się, z jakich „przyjemności” trzeba będzie zrezygnować, aby odłożyć niezbędną kwotę. Może to być np. rezygnacja z niedzielnego wypadu na lody, wypożyczenie filmu na dvd zamiast wyjścia do kina lub ograniczenie jedzenia w barach na rzecz przykładowo… własnoręcznie przygotowanych kanapek. Bądźmy pewni – wakacyjny odpoczynek wynagrodzi nam „niedogodności” związane z ograniczeniem codziennych wydatków.

A jak wy oszczędzacie by pojechać na wakacje? Podzielcie się swoimi sposobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here