Finanse osobiste Kto oferuje plany systematycznego oszczędzania?

Kto oferuje plany systematycznego oszczędzania?

-

Przychodząc do banku można się spotkać z sytuacją, w której proponowane produkty nie są stworzone przed dany bank. Coraz częściej różnego rodzaju instytucje finansowe współpracują z bankami w celu zwiększenia sprzedaży oferowanych przez siebie usług. Nabywając na przykład w banku polisolokatę, tak naprawdę kupujemy ją od towarzystwa ubezpieczeń, podobnie jest z niektórymi programami systematycznego oszczędzania. Ze względu na prowadzenie danego produktu przez inny podmiot bardzo często mamy możliwość nabycia go nie tylko w bankach lecz również u pośredników finansowych oraz w firmach doradztwa finansowego.

Coraz częściej firmy pośredniczące kuszą nas dodatkowymi prezentami, jeśli zdecydujemy się zacząć oszczędzać w ciągu najbliższych dni. Uważajmy jednak na ładnie opakowane prezenty, może się okazać, że skoro firmy stać na drogie prezenty to znaczy, że w trakcie trwania produktu zarobią na nas i odbiją sobie jeszcze początkowe wydatki. Sprawdźmy zatem czy podobny produkt bez prezentu nie jest korzystniejszy cenowo.

Plany systematycznego oszczędzania, proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe wyróżnia sposób lokowania środków. Często deponowane są one w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, umożliwiających większe zyski pod warunkiem akceptacji odpowiedniego ryzyka inwestycyjnego.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do konkretnego programu systematycznego oszczędzania przeanalizujmy szczegółowe warunki przystąpienia do niego. Sprawdźmy taryfę opłat oraz to o banki zapisują drobnym drukiem. Podejmujmy świadome wybory produktów, pamiętając, że świadome wybory rodzą się w domu, a nie w pośpiechu podczas standardowej obsługi w oddziałach banku.

Zdecydowalibyście się przystąpić do programu systematycznego oszczędzania? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Nauczyciel na studniówce – zachowanie

Studniówka to bal dla uczniów i ich nauczycieli, dlatego zasady savoir-vivre’u obowiązują obydwie strony. Co wypada nauczycielom, a jak nie powinni się zachowywać?

Zarządzanie czasem podczas szkolenia – na czym polega?

Czas jest jednym z zasobów szkolenie, którego zarządzanie wymaga nie tyle specjalnych predyspozycji, ile odrobiny chęci, trochę samokontroli i właściwego zaplanowania tych ram. Monitorowanie wykorzystywania czasu przydaje się na wszystkich etapach przygotowywania i przeprowadzania szkoleń.

Zobacz też

Anemia u dzieci – objawy, badania, leczenie

Anemia u dzieci pojawia się dość często, mimo troski rodziców o ich zdrowie. Anemia bardzo często nazywana jest również niedokrwistością i najczęściej jest wywoływana przez niedobory żelaza. Nierzadko choroba rozwija się przez długi czas skrycie i dopiero badanie krwi nie pozostawia żadnych złudzeń.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: