Finanse osobiste Sprzedaż mieszkania - informacje

Sprzedaż mieszkania – informacje

-

1. Internet daje nam nieograniczone możliwości w zakresie sprzedaży mieszkania. Istnieje bardzo wiele serwisów, które umożliwiają wystawienie oferty:
– gratka.pl
– domiporta.pl
– gumtree.pl
– pajęczyna.pl

2. Należy pamiętać o tym, że umieszczając nasze ogłoszenie na portalu dociera ono do bardzo wielu osób. W tej grupie można zaleźć również takie, które poszukując oferty, otrzymują newslettery i podają parametry dotyczące ceny i metrażu.

3. Oprócz internetu mamy opcję skorzystania z tablicy ogłoszeń znajdującej się na osiedlu czy hipermarkecie, czasami istnieje możliwość skorzystania z takiej formy reklamy, dostępnej w administracji osiedla. Rozważyć należy również wywieszenie informacji o sprzedaży na klatce schodowej. Być może ktoś ze znajomych lub krewnych sąsiadów będzie nim zainteresowany.

4. Sprzedając mieszkanie musimy być przygotowani na wizyty wielu osób, którym trzeba okazać zrozumienie i cierpliwość, gdyż z pewnością będą zadawać masę pytań.

5. Musimy być ze swej strony wiarygodni, warto więc pokazać dowód osobisty oraz dokument potwierdzający, iż jesteśmy właścicielami lokalu. Jeżeli sprzedajesz mieszkanie, które jest obciążone kredytem absolutnie nie należy ukrywać tego faktu. Kupujący ma możliwość osobiście sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, więc należy mu podać informacje jej dotyczące oraz adres sądu, któremu podlega nieruchomość.

6. W przypadku sprzedaży lokalu spółdzielczego przedstaw odpowiednie zaświadczenie ze spółdzielni potwierdzające, że nie zalegasz z opłatami. Jeżeli będzie dojdzie do transakcji należy przedstawić ostatnie rachunki za telewizję, telefon, gaz, prąd.

7. Gdy dojdzie do podpisania umowy o sprzedaży mieszkania należy w tym samym dniu spisać stan liczników i jako sprzedający rozwiązać umowę (rozliczyć się z zakładem energetycznym).

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sobie radzić z gadulstwem u dziecka?

Mam szczęście do spotykania w tramwaju lub poczekalni do lekarza małych gaduł. Przez kilkanaście minut wspólnej podróży czy czekania dowiaduję, co mój mały sąsiad zjadł na obiad i ile zostawił na talerzu ziemniaków, gdzie mieszka jego ciocia, i jaki sklep jest koło niej, co narysował jego tata i kim będzie, gdy będzie duży. Jest to naprawdę bardzo urocze.

Fototerapia – na czym polega?

Promienie słoneczne niezwykle korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. To dlatego, zbyt mała ich ilość w czasie zimy, powoduje sezonową depresję i obniżenie nastroju. Nawet największy ponurak, ma lepszy humor w słoneczny, ciepły dzień.

Zobacz też

Nastawienie wobec kryzysu

W czasach, w których trudno jest przewidzieć w jakich warunkach nasza firma będzie funkcjonować w najbliższej przyszłości, kiedy w zasadzie jedynym pewnym elementem działań jest nieustanna zmiana - trudno jest o optymizm.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: