Finanse osobiste Wypłaty dużych sum pieniędzy a bezpieczeństwo

Wypłaty dużych sum pieniędzy a bezpieczeństwo

-

Jeżeli planujemy wypłatę dużej kwoty, warto pamiętać o tym, że bank ma obowiązek umożliwić klientowi spokojne przyjęcie wypłacanej gotówki w ustronnym miejscu. W dużych oddziałach są specjalne wydzielone tak zwane „bezpieczne kasy” oddzielone od reszty sali, zapewniające dyskrecje i komfort. Ale nawet w małej jednostce, gdzie nie ma takiej kasy, pracownik powinien znaleźć dla wypłacającego spokojne miejsce, z dala od innych klientów.

Czasem może to być oddzielny pokój doradcy czy kierownika oddziału. Warto na dzień przed planowaną wypłatą odwiedzić placówkę, w której będziemy chcieli dokonać wypłaty i upewnić się co do jej możliwości. W razie trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, zawsze możemy poprosić o zaproponowanie usług innego oddziału banku. Wcześniejsze odwiedziny powinny też mieć na celu awizowanie czyli zamówienie gotówki do wypłaty.

Banki, ze względów bezpieczeństwa, nie przechowują na terenie swoich jednostek zbyt wysokich kwot. Trudno tu określić, co jest dużą kwotą dla danego banku, bo każdy limity bezpieczeństwa ustala samodzielnie. Informację o tym, jaką kwotę należy zamówić wcześniej, dostarczy nam na pewno pracownik, ale również w Taryfie opłat i prowizji powinna być o tym wzmianka. Jeżeli będziemy awizowali pieniądze odpowiednio wcześnie, możemy „pomarudzić” jeśli chodzi o nominały. Wypłacając bieżącą gotówkę (bez zamówienia) musimy zaakceptować to, co kasa ma akurat na stanie.

Może przy kwocie 10.000 zł wydaje się to śmieszne, ale przy wypłacie 200.000 zł ma ogromne znaczenie. Dlatego też, wybierając się do banku po szczególnie duże sumy weźmy pod uwagę to, że trzeba będzie te środki przetransportować w „czymś”. Kobiece torebki mają czasem ograniczone możliwości, a z kolei nie każdy mężczyzna chodzi z saszetką czy walizeczką. W drodze z banku do domu starajmy się wybrać najkrótszą trasę. Najlepiej wsiąść pod bankiem w taksówkę i wysiąść pod domem.

Autobusy i tramwaje to dosyć ryzykowny środek transportu z tak dużą gotówką. Przy naprawdę dużych wypłatach osoba wypłacająca może wynająć firmę ochroniarską do konwoju gotówki. Zdarza się to niezwykle rzadko w przypadku osób fizycznych, bo jest to spory wydatek i raczej korzystają z tego firmy, niemniej jednak warto wiedzieć, że jest taka możliwość.

Wszystkie powyższe aspekty poruszone powyżej mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo transakcji gotówkowej. Równolegle funkcjonuje inny pogląd, że do banku po dużą gotówkę należy przyjść niedbale ubranym i z wytartą reklamówką w ręce, aby nadmiernym staraniem nie wzbudzić podejrzeń, że możemy posiadać spore sumy pieniędzy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułJak przyprawić ziemniaki?
Następny artykułSok z marchwi – przepis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Na co uważać przy zakładaniu konta walutowego?

Konto walutowe służy do przechowowywania pieniędzy w obcej walucie. Najczęściej są to funty brytyjskie, dolary, euro lub szwajcarskie franki. Należy pamiętać, że choć dostęp do tego produktu jest łatwy, banki zazwyczaj obkładają je dodatkowymi wymaganiami. O czym należy pamiętać przed założeniem konta walutowego?

Jak podzielić firmę po rozwodzie?

Zakochujemy się, bierzemy ślub, zakładamy rodzinę, a po drodze wspólny biznes. Wszystko jest bardzo proste do puki zakochanie trwa. W chwili z która się kończy, a uratowanie małżeństwa nie jest możliwe, decydujemy się na rozwód, a co za tym idzie podział wszystkiego co dotychczas było wspólne. Do tego należeć będzie również firma. Rozwód sam w sobie jest przeżyciem stresującym. Podział firmy po rozwodzie właśnie od emocji w dużej mierze będzie uzależniony. Niestety często sytuacja między rozwodzącą się parą jest tak napięta, że opanowanie emocji i podejście w sposób logiczny do spraw związanych z biznesem, jest niemożliwe.

Zobacz też

Jak robić zdjęcia ubrań na aukcje?

Fotografując ubrania na potrzeby aukcji internetowych, powinniśmy skoncentrować się na jak najlepszym pokazaniu fasonu i materiału, z którego ubranie jest uszyte. Najlepiej, moim zdaniem, sfotografować najpierw wyizolowaną część garderoby równomiernie oświetloną z każdej strony, na jednolitym tle, najlepiej białym.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: