Co można wziąć w leasing?

Firma    
ocena

Przedmiotem leasingu może być generalnie wszystko, co jest wykorzystywane przez firmę do prowadzenia działalności.

Co można wziąć w leasing?

photoxpress.com

Najbardziej popularne

Najczęściej w leasing brane są środki transportu, począwszy od samochodów ciężarowych, przez auta osobowych dla przedstawicieli handlowych czy innych osób zatrudnionych, po luksusowe samochody dla członków zarządu. Często leasingowane są też specjalistyczne naczepy oraz ciągniki siodłowe.

Specjalizacja firm leasingowych

Oczywiście nie każda firma leasingowa będzie leasingowała środki trwałe o różnym przeznaczeniu. Leasingodawca może specjalizować się w pewnych segmentach rynku, jak sprzęt komputerowy, specjalistyczny sprzęt medyczny czy maszyny rolnicze. Pewne firmy będą zainteresowane wyłącznie udziałem w dużych projektach przemysłowych, inne chętnie podpiszą umowę na urządzenia stosunkowo niskiej wartości. Jedynie z leasingiem samochodów zajmują się niemal wszystkie towarzystwa leasingowe.

Tendencje w leasingu

Firmy leasingowe odpowiadają na sygnały płynące z gospodarki. Słaba koniunktura w danej branży może spowodować, że niechętnie będą leasingowały sprzęt przez nią wykorzystywany. Zazwyczaj bardzo chętnie leasingowany jest sprzęt i urządzania uznawane za bezpieczną inwestycję kapitału, o dynamicznym, otwartym rynku, które tracą niewiele na wartości w okresie trwania umowy leasingowej.
Większość firm decyduje o podpisaniu umowy leasingu na wybrany środek trwały oceniając kondycję ekonomiczną potencjalnego leasingobiorcy na podstawie wymaganych dokumentów finansowych.

Wybór właściwej firmy

Podejmując decyzję o wyborze towarzystwa leasingowego trzeba wziąć pod uwagę jego specjalizację lub wybrać taką, która leasinguje szeroki zakres sprzętu. Jeśli firma, do której się zgłosiliśmy nie zechce podpisać z nami umowy ze względu na przedmiot leasingu nie należy się zniechęcać. Kontynuując poszukiwania na pewno znajdziemy firmę, dla której leasingowanie nawet najbardziej nietypowych środków trwałych nie będą stanowiło problemu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =