Co opłaca się sprzedawać na Allegro?

Firma    
ocena

Allegro stało się ogromnym polem do popisu dla małych e-firm, które mogą na nim wiele zarobić. Sprawdź, co warto sprzedawać na Allegro.

Co opłaca się sprzedawać na Allegro?

photoxpress.com

Allegro jest najpopularniejszym portalem aukcyjnym w Polsce. W żaden sposób nie da się artykułem zrobić większej reklamy portalowi, niż ta, jaką robi sobie sam. Dlatego też nie obawiam się o podejrzenia o jawną czy kryptoreklamę. Kampanie reklamowe zwłaszcza w okresie świątecznym pochłaniają ogromny nakład finansowy. Reklama serwisu, jest także liczba jego użytkowników i prestiż jaki dla niektórych z nich stanowi sprzedaż. Allegro stało się marką samą w sobie, dbałość o bezpieczeństwo aukcji na portalu jest tak ogromna, że mali przedsiębiorcy bez ogródek chwalą się możliwością sprzedaży nie tylko stacjonarnej, ale i wysyłkowej za pomocą serwisu. Abstrahując od sprzedających, dla niektórych kupowanie i wyszukiwanie perełek wśród aukcji stało się wręcz obsesją. Dla innych zaś sposobem na zaopatrzenie się we wszystko od prezentów na okazje, przez odzież po usługi.

Allegro nadzoruje aukcje w dwudziestu siedmiu  kategoriach. Każda z nich ma swoje rozwinięcia. Można sprzedać i kupić praktycznie wszystko. Wszystko to, co zgodne jest z polskim prawem, i obyczajowością. Nie da się podać jednoznacznej odpowiedzi co warto sprzedawać na Allegro, ponieważ portal jest wielkim wirtualnym marketem i kieruje się takimi samymi prawami jak te, dotyczące zwykłego rynku. To co na co mamy popyt w rzeczywistości, sprzeda się wirtualnie. Sprzedawać możemy wszystko zarówno przedmioty nowe posiadające gwarancję, jak i używane (kierując się zasadą rzetelnego poinformowania o ich stanie) możemy sprzedawać usługi, poszukiwać pracy, czy umieszczając w kategorii dziwactw, sprzedać swoje plecy jako powierzchnię reklamową, którą kupujący pokryje tatuażem ze swoim logo. Tak naprawdę od naszej inicjatywy i przedsiębiorczości zależy, na czym uda nam się zarobić. Podstawową zasadą dla przedsiębiorcy zajmującego się szeroko pojętym handlem, jest prowadzenie sprzedaży detalicznej w placówce i wspomaganie jej prowadzeniem sklepu internetowego.

Allegro będąc tak popularnym i lubianym, może przyczynić się do znacznego zwiększenia naszej sprzedaży, co więcej podniesienia poziomu zaufania klienta do naszego produktu. Dzieje się tak na przykład za sprawą systemu znaków, znajdującego się przy nicku użytkownika. Każdy zadowolony klient który zakupi u nas przedmioty, może wystawić nam pozytywne komentarze. Odpowiednia ich ilość, daje nam różnokolorowe gwiazdki i słoneczka. Ten nieco przedszkolny system nagradzania rzetelności, jest hitem i często mając do wyboru zakupy tego samego przedmiotu w nieco wyższej nawet cenie, będziemy kierować się ilością i kolorem słoneczek. Dodatkowym znakiem graficznym jest „super sprzedawca”. Robiąc zakupy u takiego sprzedającego wiemy, że posiada 98% pozytywnych komentarzy i wysoki obrót w serwisie. Mała niebieska teczka przy nicku, to informacja dla kupujących że sprzedający jest zarejestrowanym przedsiębiorcą. Cały ten system znaków ma na celu podniesienie naszej wiarygodności jako osoby sprzedającej.

Zakładając konto na Allegro nie ma mowy o anonimowości. Podajemy wszelkie dane osobowe oraz dane firmy. Tylko i wyłącznie rzetelnie i uczciwie prowadzony na Allegro handel będzie przynosił zyski. W innym przypadku obowiązuje nas prawo w takim samym stopniu, jakbyśmy sprzedawali buble swoim klientom w murowanym sklepie. Poza sprzedażą antyków, biżuterii, kosmetyków odzieży, materiałów budowlanych, mebli, akcesoriów różnego pochodzenia, mamy do czynienia ze sprzedażą różnych ciekawostek. Tu pojawia się ogromna szansa dla tych, którzy mają pomysł na dobry biznes, ale boją się, że ulokowanie go w lokalu nawet przy głównej ulicy handlowej, nie zapewni zysków. Prowadzenie sklepu jedynie w internecie z siedzibą na przykład w naszym salonie, sprawdza się jednakowo dobrze jak firma mająca stałą witrynę sklepową i w internecie, i w pasażu handlowym. Popularność produktu zależy od formy jego wyeksponowania i zareklamowania przez Allegro, czyli od nas. Możemy zakładając aukcje dobrać sobie formę jej umieszczenia na stronie. Podkreślenie pogrubienie, widoczność na stronie głównej.

Badania wykazały, że na równi z osiągami sprzedażowymi z produktów najczęściej kupowanych, (typu odzież, akcesoria dla dzieci i niemowląt, w tym również używane, sprzęt sportowy zwłaszcza mniejszy) najlepiej sprzedającymi się artykułami są gadżety. Koszulki, breloczki, magnesy, ceramika, pomysły na śmieszne i oryginalne prezenty, drobne ciekawe elementy wyposażenia domu. Czyli wszystko to, co nie kosztuje dużo, a będzie się wyróżniać. Jak na przykład fasolka która po rozkwitnięciu kryje napis „wyjdź za mnie” Allegro jest dodatkowym narzędziem, wielofunkcyjnym, sprawdzonym, bezpiecznym i dającym nam możliwość rozwinięcia sprzedaży. Sieć internetowa stała się teraz już wymogiem dla przedsiębiorcy chcącego zwiększyć swoją sprzedaż, lub po prostu utrzymać się na konkurencyjnym rynku. Od naszej inwencji zależy jak takie narzędzie jak Allegro wykorzystamy.

Korzystacie z Allegro? Co wg. Was opłaca się najbardziej sprzedawać na tym portalu?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =