Jak osiągnąć sukces?

Firma    
ocena

Od czego zależy czy firma osiągnie sukces? Jak wpływać na rozwój swojej działalności? W jaki sposób planować rozwój firmy i jak się nie przeliczyć? Trzy najważniejsze zasady, które powinieneś poznać, zanim otworzysz własny biznes!

Jak osiągnąć sukces?

pixabay.com

Niektórzy uważają, że firma osiąga sukces, jeżeli potrafi przetrwać na danym rynku. Faktycznie w okresie kryzysu dla wielu firm utrzymanie stabilności funkcjonowania stanowi nie lada wyzwanie. Większość praktyków zarządzania idzie jednak o krok dalej twierdząc, że posiadanie przewagi konkurencyjnej stanowi najbardziej widoczny wyraz osiągnięcia sukcesu. To właśnie konkurencyjność staje się według nich gwarantem powodzenia. Jak zatem odnieść tak rozumiany sukces? Przedstawiamy uniwersalne wskazówki dla firm.

Po pierwsze

Bądź w czymś naprawdę dobry! W warunkach ogromnej konkurencji musisz postarać się o to by klient Cię zapamiętał. Aby tak się stało musisz się czymś wyróżniać. Jeżeli prowadzisz mały, osiedlowy warzywniak i nie możesz zaoferować cen niższych niż w pobliskim supermarkecie postaw na obsługę klienta. Niech odwiedzający Twój sklepik odczują zainteresowanie, życzliwość, chęć pomocy z Twojej strony. Duże sklepy nie mają ani czasu, ani chęci na osobisty kontakt z klientem. Dla nich liczy się ilość, a nie jakość. Ty postępuj odwrotnie. Nawiązuj relacje, poproś wąskie grono klientów o polecenie rodzinie, znajomym. W dzisiejszych czasach nie ma wiarygodniejszej promocji niż polecenie. To działa!

Po drugie

Niech konkurencja nie zaprząta całej Twojej uwagi! Drżysz na myśl o tym, że w Twoim mieście ma powstać duży warsztat samochodowy, który może zabrać Ci klientów? Drobiazgowo śledzisz każdy krok konkurencji? Na obniżkę ceny usługi przez rywala odpowiadasz tym samym? Błąd! Konkurentów nie należy ignorować ale równocześnie marnowanie całej energii na walkę z nimi nie ma sensu. Co zatem zrobić? Jeżeli masz możliwość obsługuj niszę rynkową. Duża konkurencja zakładów krawieckich? Szyj ubrania ale dla wybranych grup np. eleganckie garsonki dla pań w średnim wieku. Wyspecjalizujesz się przez co będziesz oferował lepsze usługi. Pamiętaj także, że obniżka ceny wielu ludziom kojarzy się z niską jakością. Wykorzystaj to! Zamiast doprowadzać się do ruiny niskimi cenami, utrzymaj je na dotychczasowym poziomie ale dodaj np. rabat na kolejne zakupy. Tak zyskasz lojalność klientów.

Na koniec

Postaw na zespół! Nic tak skutecznie nie odstrasza klientów jak skwaszona mina sprzedawcy. Ponadto pamiętaj, że Twoi pracownicy mają rodziny, znajomych i to najprawdopodobniej w okolicy w której działasz. Jeżeli atmosfera w Twojej firmie jest mało przyjazna to na pewno dowiedzą się o tym ich bliscy, a Twoi potencjalni klienci. Nie pozwól na to! Dbaj o swoich pracowników aby stali murem za Twoją firmą i zdobywani dla Ciebie klientów. To najtańsza i najskuteczniejsza reklama!

A Waszym zdaniem jak osiągnąć sukces? Czekam na Wasze opinie w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =