Jak założyć salon stylizacji paznokci?

Firma    
ocena

Wszystkie działania związane z założeniem firmy zaczynają się od wpisu do ewidencji gospodarczej w Urzędzie Miasta lub Gminy. Kolejny etap równie formalny to Urząd Skarbowy – do którego zgłaszamy wybraną formę opodatkowania. Trzecią instytucją jaką musimy odwiedzić to ZUS, aby zapłacić składki ubezpieczeniowe i zweryfikować swoje ubezpieczenia dotyczące firmy.

Jak założyć salon stylizacji paznokci?

photoxpress.com

Gdy te formalności mamy za sobą, musimy sprostać wielu wymaganiom sanitarnym, które określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 17 II 2004. Przepisy te określają szczegółowe wymagania, z których najważniejsze to:

Lokalizacja

Musi być w osobnym budynku/pomieszczeniu lub stanowić jego wyodrębnioną część. W salonie muszą być wydzielone pomieszczenia na szatnię, poczekalnię, usługi, pomieszczenie do przechowywania środków czystości, szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych. Rozporządzenie określa, jaką powierzchnię powinny mieć dane pomieszczenia, ściany do 1,6 m muszą być pokryte specjalnym materiałem (łatwo zmywalnym).

Fot.: Marta Pardyak

Narzędzia

Narzędzia, które nie powodują naruszenia ciągłości tkanek dezynfekuje się po każdym użyciu. Należy je przechowywać w taki sposób, by nie uległy zniszczeniu. Roztwory do dezynfekcji powinny być sporządzone według instrukcji, a pojemnik na roztwór musi być odpowiedniej wielkości umożliwiający swobodne zanurzenie narzędzi.

Pedicure

Wydzielone stanowisko powinno mieć 6 m2, powinno być odizolowane od innych pomieszczeń, i powinien się w nim znajdować brodzik do moczenia nóg, ewentualnie przenośny brodzik.

Oczywiście jest o wiele więcej tych wymagań, dla zainteresowanych odsyłam do wyżej wymienionej ustawy. Wszystkie te wymagania służą jednemu – przestrzeganiu bezwzględnej czystości i zasad higieny, a co za tym idzie bezpieczeństwa klientów.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =