Firma Jak założyć salon stylizacji paznokci?

Jak założyć salon stylizacji paznokci?

-

Gdy te formalności mamy za sobą, musimy sprostać wielu wymaganiom sanitarnym, które określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 17 II 2004. Przepisy te określają szczegółowe wymagania, z których najważniejsze to:

Lokalizacja

Musi być w osobnym budynku/pomieszczeniu lub stanowić jego wyodrębnioną część. W salonie muszą być wydzielone pomieszczenia na szatnię, poczekalnię, usługi, pomieszczenie do przechowywania środków czystości, szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych. Rozporządzenie określa, jaką powierzchnię powinny mieć dane pomieszczenia, ściany do 1,6 m muszą być pokryte specjalnym materiałem (łatwo zmywalnym).

Fot.: Marta Pardyak

Narzędzia

Narzędzia, które nie powodują naruszenia ciągłości tkanek dezynfekuje się po każdym użyciu. Należy je przechowywać w taki sposób, by nie uległy zniszczeniu. Roztwory do dezynfekcji powinny być sporządzone według instrukcji, a pojemnik na roztwór musi być odpowiedniej wielkości umożliwiający swobodne zanurzenie narzędzi.

Pedicure

Wydzielone stanowisko powinno mieć 6 m2, powinno być odizolowane od innych pomieszczeń, i powinien się w nim znajdować brodzik do moczenia nóg, ewentualnie przenośny brodzik.

Oczywiście jest o wiele więcej tych wymagań, dla zainteresowanych odsyłam do wyżej wymienionej ustawy. Wszystkie te wymagania służą jednemu – przestrzeganiu bezwzględnej czystości i zasad higieny, a co za tym idzie bezpieczeństwa klientów.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zwracać się do księdza na powitanie?

Dawniej księży witano bardziej oficjalnie. Teraz obowiązują luźniejsze reguły. Kiedy jednak osoby duchowne przynależą do wyższej hierarchii, nadal obowiązują bardziej tradycyjne zasady powitania. Jak pozdrawiać księży w zależności od ich statusu w hierarchii kościelnej, od sytuacji i od dystansu?

Jak zorganizować imprezę dla klientów?

Ostatnio mniej formalne spotkania biznesowe są na topie. Jednym z wariantów są integracyjne imprezy pracownicze, inne to imprezy, podczas których wiodąca firma ma okazję poznać swoich przyszłych kontrahentów. Jest to forma o wiele lepsza niż rozmowy przedzielone płaszczyzną biurka.

Zobacz też

Jak dobierać typ mąki do wypieku?

„Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj.” - to zdanie uważa się za pierwsze słowa zapisane w języku polskim (poza wcześniejszymi nazwami geograficznymi). Poza oczywistym faktem, że polscy mężczyźni, tu w osobie chłopa Boguchwała, zawsze chętnie pomagali kobietom w pracach domowych, zdanie to opisuje jedną z najważniejszych czynności w życiu człowieka sprzed epoki młynów - samodzielne mielenie zboża na mąkę. Bez niej nie ma chleba - a bez chleba zagląda człowiekowi w oczy głód.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: