Fitness 6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera – ćwiczenia

-

Pod tą nazwą kryje się seria sześciu ćwiczeń, które należy wykonywać przez okres 6 tygodni. Za twórcę programu uważa się Josefa Weidera – współzałożyciela kanadyjskiej Federacji Kulturystów oraz wydawcę magazynów poświęconych fitnessowi i kulturystyce jak „Muscle&Fitness” oraz „Shape”. Co ciekawe, wbrew temu przekonaniu Josef Weider ulepszył program i nazwał poszczególne ćwiczenia, które w rzeczywistości znane były już wcześniej.

Uwaga!

Aby ćwiczenie przyniósł skutek musimy je wykonywać starannie i uczciwie przez okres 6 tygodni. Najważniejsze jest to, aby nie robić przerw między poszczególnymi elementami treningu, a w momencie największego naprężenia mięśni, zatrzymać ruch przez 3 sekundy.

 • Krok pierwszy

  Leżymy na plecach, ręce mamy ułożone wzdłuż ciała, które lekko pochylamy do przodu. Kładziemy dłoń na kolanie, ugiętym pod kątem 90 stopni, dla ułatwienia możemy lekko przytrzymać je dłonią. Wytrzymujemy ruch 3 sekundy w tej pozycji i robimy to samo tylko z drugą nogą.

 • Krok drugi

  Pozycja pozostaje taka sama – czyli leżymy na plecach, nogi ugięte – z tą różnicą iż chwytamy dłońmi za oba kolana i trzymamy tak przez 3 sekundy.

 • Krok trzeci

  Leżymy na plecach, ręce mamy splecione za głową a nogi ugięte pod kątem 90 stopni przy czym łokciami dociągamy do lewego kolana i wytrzymujemy tak przez 3 sekundy.

 • Krok czwarty

  Zachowujemy tą pozycję (leżenie na plecach, ręce za głową a nogi ugięte)z tą różnica, że łokciami dociągamy do obu kolan i wytrzymujemy tak przez 3 sekundy.

 • Krok piąty

  Dalej leżymy na plecach, a ręce mamy splecione za głową. Nogami wykonujemy rowerek a jednocześnie robiąc przy tym serię skręconych skłonów, starając się dotknąć naprzemiennie łokciami do kolan. Seria trwać powinna około 20 sekund.

 • Krok szósty

  Leżymy na podłodze, ręce mamy ułożone wzdłuż tułowia dłońmi do podłogi a nogi wyprostowane. Ćwiczenie polega na tym, że pochylamy się do przodu i wytrzymujemy tak przez 3 sekundy.

 • Stosowaliście kiedyś 6 Weidera? Jakie efekty udało się Wam dzięki niej osiągnąć?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół Aspergera – objawy, diagnoza

Zespół Aspergera z ang. Asperger Syndrome (AS) został niedawno oddzielony od autyzmu i PDD. Widziany poprzez kryteria DSM-IV (klasyfikacja zaburzeń psychicznych „Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego” - APA), obejmuje objawy wybrane spośród podstawowych cech autyzmu.

Faktura korygująca

W praktyce zdarza się, że mimo usilnych starań nie da się uniknąć błędów w fakturach VAT. Często również zaistniałe po wystawieniu dokumentu zdarzenia powodują, że dokumenty źródłowe przestają być aktualne. Ich treść może zostać poprawiona poprzez wystawienie faktury korygującej.

Zobacz też

Co grozi za handel „podróbkami”?

Trudnienie się handlem „podróbkami” może słono kosztować. Oprócz odpowiedzialności karnej grozić może również odpowiedzialność cywilna.

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym,...

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę. Doceniają ją zarówno Panie, jak i Panowie – szczególnie w...

Może Cię zainteresuje: