Aerobik w domu - zestaw ćwiczeń

Fitness    
ocena

Aerobik stanowi jedną z najpopularniejszych form fitness i od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, mimo wchodzenia na rynek coraz to nowszych rodzajów treningów fitness. Aerobik poprawia świetnie kondycję, uaktywnia całe nasze ciało, jest przyjemną formą spędzenia wolnego czasu oraz spotkań z przyjaciółkami. Poprawia też nasze samopoczucie.

Aerobik w domu - zestaw ćwiczeń

sxc.hu

Nie każdy jednak może czy lubi ćwiczyć w grupie. Wykonywanie ćwiczeń w domu ma dużo zalet. Przede wszystkim czujemy się swobodnie. Nie porównujemy się do innych, mogąc skupić się wyłączenie na wykonywanym ćwiczeniu. Umożliwia to ich lepsze i dokładniejsze wykonanie.

Ćwicząc aerobik w domu same ustalamy sobie czas. Można wykonywać ćwiczenia rano lub wieczorem, o dowolnej porze. Nie trzeba się w związku z tym spieszyć i można ustalać sobie trening niezależnie.

Ćwicząc w domu oszczędzamy czas i pieniądze na dojazd. Możemy w związku z tym przedłużyć trening. Ćwicząc w domu oszczędzamy też na karnecie.

Kiedy decydujemy się na ćwiczenie aerobiku w domu musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim powinnyśmy zapewnić sobie spokój i wybrać taką porę dnia, żeby nikt z domowników lub ewentualnych gości nam nie przeszkadzał. Jest to konieczne w celu skupienia się i przeprowadzenia ćwiczeń od początku do końca.

Innym ważnym elementem jest odpowiedni dobór ćwiczeń. Powinnaś wiedzieć co i jak ćwiczyć, tak aby efekty były takie same jak wtedy, kiedy uczęszczasz na zajęcia do klubu.
Ćwiczenia aerobikowe to takie, które stymulują pracę wszystkich mięśni, uaktywniają działanie układu oddechowego i krwionośnego. Ważne aby wybrać ćwiczenia, które mają takie właśnie działanie na nasz organizm.

W ramach ćwiczeń aerobowych możesz jeździć na rowerze stacjonarnym. Takie ćwiczenia kształtują mięśnie nóg, zwiększają ilość powietrza w płucach, dając tym samym wiele korzyści osobom mającym problem z działaniem układu oddechowego oraz spalają kalorie.

Możesz też wybrać bieg na bieżni, jeśli taką dysponujesz. Będziesz w stanie regulować tempo poruszania się po niej, ćwicząc kondycję i wytrzymałość.
Skakanka jest świetnym, niskobudżetowym pomysłem na wykonywanie ćwiczeń aerobowych w domu. Zorganizuj sobie tylko trochę przestrzeni oraz skakankę i możesz pracować nad swoją kondycją i spalać tkankę tłuszczową w domu.

Innymi formami wykonywania ćwiczeń aerobowych jest praca na stepie (możesz ją zastąpić prostym chodzeniem po schodach) czy taniec. W wykonywaniu ćwiczeń możesz sobie zostawić trochę miejsca na improwizację lub możesz zakupić płytę DVD, która pomoże ci zorganizować swój trening. Ważne jednak, by nie zakończyło się na samym kupieniu płyty!

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński