Fitness Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

-

Pilates jest unikalną forma połączenia ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających mięśnie, poprawiających gibkość, równowagę, świadomość oddechu i postawy. Podczas godzinnych zajęć będziemy wykonywać skłony i skręty, pracować naszymi mięśniami brzucha oraz otwierać klatkę piersiową. Pilates rozwija też koncentrację, koordynację i precyzję ruchów oraz poprawia posturę.

Pilates powstał w latach 20. XX wieku, bazując na wpływach zarówno zachodnich, jak i wschodnich systemów ćwiczeń oraz wyrastając z założenia, iż obecność regularnych ćwiczeń w naszym życiu jest równie potrzebna, jak osiągnięcie ogólnożyciowej równowagi: przestrzeganie zdrowej diety, zapewnianie sobie odpowiedniej ilości snu, redukcja czynników zwiększających stres oraz pozytywne nastawienie do świata.

To właśnie jest przyczyną popularności Pilatesu – kreowanie przez niego zdrowego stylu życia, dbanie o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Innym powodem, dzięki któremu Pilates staje się częścią programu coraz większej ilości klubów fitness jest stosunkowo szybka możliwość wymodelowania swojej sylwetki.

Ćwiczenia Pilates warto uprawiać ze względu na wiele korzyści z nich płynących. Rozciągają one i wydłużają mięśnie, wzmacniają, wysmuklają i ujędrniają całe ciało. Dzięki treningowi Pilates możemy się cieszyć piękną, zgrabną sylwetką. Zapisując się na Pilates nie musisz przerywać uczęszczania na innego rodzaju ćwiczenia. Pilastes został tak zaprojektowany, by mógł być praktykowany nie korelując z innymi programami aktywności fizycznej. Dodatkową zaletą jest to, iż Pilates, podobnie jak joga, którą się miedzy innymi inspirował, rozwija w ćwiczącym świadomość ciała i ruchu, minimalizując w ten sposób zagrożenie wystąpienia kontuzji.

Ruch połączony jest z rytmem wdechów i wydechów, dzięki czemu Pilates ma działanie antystresowe, wpływa dodatnio na poprawę nastroju oraz zwiększa świadomość swoich możliwości oraz ograniczeń tkwiących w ciele, z którymi można pracować – jedne wykorzystując, drugie pokonując. Kolejną zaletą Pilatesu jest fakt, iż ćwiczenia mogą być wykonywane bez względu na wiek. Jest przeznaczony dla wszystkich i każdy może wykonywać je w zależności od swoich możliwości, także ci, którzy nigdy wcześniej nie zdecydowali się na wizytę w fitness klubie czy też osoby chcące osiągnąć pełną sprawność fizyczną po przebyciu różnego rodzaju obrażeń.

Uwaga!

Ćwiczenia Pilates wykonujemy boso na specjalnych matach, w które ośrodki sportowe są zaopatrzone. Przed wybraniem się na zajęcia sprawdźmy, w jakie dni odbywają się zajęcia przeznaczone dla grupy początkującej i zaawansowanej, by wybrać poziom dla siebie. Nie zapomnij o wygodnym stroju oraz o tym, by ostatni posiłek zjeść nie później, niż 2 godziny przed rozpoczęciem zajęć.

Ćwiczyliście kiedyś za pomocą techniki Pilates? Jakie są Wasze opinie na jej temat?

Poprzedni artykułPalenie w ciąży
Następny artykułWpływ pogody na samopoczucie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przyprawy do carbonary

Carbonara, czy też spaghetti alla carbonara, to makaron z gęstym, oblepiającym nitki makaronu sosem śmietanowym o charakterystycznym łagodnym smaku. Jak jednak zrobić dobrą carbonarę? Jakich przypraw użyć?

Usterki silnika w motocyklu

Najczęstsze usterki w dzisiejszych motocyklach to głównie wynik niedopatrzeń lub niedociągnięć ze strony użytkowników. Prawidłowo serwisowane konstrukcje bezproblemowo służą przez wiele lat, nie stwarzając większych problemów. Najczęstsze usterki są więc często łatwe do usunięcia, niestety nie zawsze można zrobić to do ręki.

Zobacz też

Umywalki nablatowe – aranżacje

Dawno już minęły czasy, gdy łazienka miała być tylko i wyłącznie schludna i wygodna. Dziś pomieszczenie to stoi ramię w ramię z salonem czy sypialnią jeżeli chodzi o możliwości aranżacyjne. Nie chodzi tutaj bynajmniej jedynie o szeroką ofertę materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: