Ćwiczenia gimnastyczne z balonem

Fitness    
ocena

Balon nie musi służyć jedynie jako dekoracja, możesz użyć go do ćwiczeń, które pomogą ci uzyskać zgrabną i smukłą sylwetkę.

1. Stań w lekkim rozkroku, wyprostuj plecy, balon weź w dłonie. Unoś balon do góry w lewy bok, w dół i w prawy bok. Wykonuj to ćwiczenie przez 3 minuty.

2. Usiądź na krześle, wciągnij brzuch, wyprostuj plecy. Balon włóż pomiędzy uda. Ściskaj go lekko udami. Wykonaj to ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.

3. Połóż się na lewym boku, lewe przedramię oprzyj na podłodze, prawą rękę postaw przed sobą. Balon złap stopami i unoś go kilka centymetrów nad podłogą. Opuszczając nogi nie dotykaj podłogi. Powtórz to ćwiczenie na każdą stronę w 3 seriach po 10 powtórzeń.

4. Połóż się na brzuchu, balon wsuń pod spojenie łonowe. Podeprzyj się na przedramionach i palcach stóp. Staraj się utrzymać napięte ciało na takiej wysokości, aby lekko dotykało balon. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz je przynajmniej 3 razy.

5. Usiądź, ugnij kolana i oprzyj stopy na podłodze. Balon wsuń pod pośladki w miejscu gdzie łączą się z udem. Ręce oprzyj na podłodze na wysokości bioder. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Postaraj się siedzieć lekko na balonie napinając przy tym całe ciało. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz to ćwiczenie przynajmniej 3 razy.

6. Połóż się na brzuchu, wyprostuj nogi. Balon umieść między brodą a górną częścią mostka w taki sposób aby biust znalazł się za balonem. Przedramiona oprzyj na podłodze, szerzej niż na szerokość ramion. Lekko opieraj się o balon, głowie skieruj w dół. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, następnie powtórz ćwiczenie przynajmniej 3 razy.

7. Połóż się na plecach, przedramiona oprzyj o podłogę tak, aby były blisko ciała. Podczas ćwiczenia patrz przed siebie. Balon złap stopami i unoś go lekko nad podłogą. Opuszczając nogi z balonem nie dotykaj podłogi. Powtórz to ćwiczenie w 3 seriach po 15 powtórzeń.

8. Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Balon złap stopami i unoś go lekko nad podłogą. Opuszczając nogi z balonem nie dotykaj podłogi, pilnuj, aby nie odrywać kręgosłupa od podłoża.

9. Usiądź w siadzie skrzyżnym na podłodze, wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Balon weź w dłonie i podnieś go wysoko ponad głowę, spójrz w górę. Wytrzymaj tak 30 sekund następnie powtórz ćwiczenie jeszcze raz.

10. Usiądź na podłodze, nogi rozstaw najszerzej, jak możesz. Trzymając balon w dłoniach spróbuj położyć go najdalej jak możesz w przód, wypychając przy tym klatkę piersiową po podłogi. Pilnuj, aby nogi podczas wykonywania tego ćwiczenia nie odrywały się od ziemi.

Znacie inne fajne ćwiczenia z balonem? Napiszcie, jak je wykonywać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński