Przykładowe ćwiczenia:
1.pozycja siedząca– siadamy okrakiem na ławce, do każdej ręki bierzemy hantle. Dłonie mamy zwrócone w stronę tułowia, ręce zwieszone po bokach. Pamiętajmy aby ramiona były przyciśnięte do korpusu. W trakcie opuszczania do dołu, zaczynamy unosić do góry przedramię prawej ręki i kontynuujemy potem ruch wahadłowy.
2.leżąc – leżymy na plecach na podłodze, głowę trzymamy do góry a hantle w dłoniach, staramy się powoli unosić przedramiona z łokciem opartym na udzie – siedzimy na ławce mając łokieć z hantlem opartym na wewnętrznej części uda. Trzymając ramię oparte nieruchomo na udzie, powoli unosimy przedramię w kierunku klatki piersiowej
3.naprzemiennie – ćwiczenie szczególnie angażujące bicepsy. Siadamy na krześle, chociaż można je wykonywać również stojąc. Trzymamy hantle unosząc przedramię w stronę barku, starajmy się aby ruch był harmonijny. Powolutku opuszczamy jedno przedramię i podnosimy drugie.
4. Stoimy prosto, ręce mamy opuszczone. Ćwiczenie polega na tym aby podnosić ramiona z hantlami, wzdłuż boków, do góry. Potem zatrzymujemy się na wysokości ramion i opuszczamy je do dołu.
5.Dalej stoimy a ramiona mamy wyciągnięte teraz w bok. Zginamy je w łokciu w górę i w dół- tak aby nad głową hantle się dotknęły.
6.Ze sztanga trzymaną spodem dłoni, z góry (tzw. nachwyt) – ustawiamy się postawie wyprostowanej i chwytamy sztangę. Pamiętając aby dłonie były zwrócone na zewnątrz, chwytamy ja na szerokości barków. Zginamy ręce w łokciach – poruszając przedramieniami od ud do brody. Po tym samym torze opuszczamy ciężar, aż do pozycji wyjściowej.

Znacie inne ćwiczenia na biceps? Podzielcie się nimi w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiała herbata – właściwości
Następny artykułBulimia – informacje

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here