Ćwiczenia na cellulit

Fitness    
ocena

Nieestetyczna, pomarańczowa skorka na pupie i udach nie jest prosta do likwidacji. Wymaga często wielu działań takich jak przestrzeganie odpowiedniej diety (bez cukrów i tłuszczy) czy zabiegów kosmetycznych (masaże oraz peelingi). Jednak najlepsze efekty daje intensywny wysiłek fizycznych (pływanie, bieganie) oraz odpowiednie ćwiczenia.

Ćwiczenia na cellulit

photoxpress.com

Zestaw ćwiczeń na cellulit:


1. Klasyczne przysiady – tradycyjne ćwiczenia są najbardziej efektywne – przy schodzeniu w dół przenosimy ciężar ciała na pięty przy czym najważniejsze jest aby nasze kolana nie wyszły poza linię palców u stóp – seria 10 powtórzeń.
2. Pozostajemy w tej pozycji jednak zaczynamy pulsować – 3 razy opuszczamy miednicę a potem prostujemy się, wypychając ją do przodu – seria 10 powtórzeń
3. Przysiady „sumo” inaczej – stoimy w szerokim rozkroku, stopy ustawione na zewnątrz, ręce na biodrach. Wykonujemy serię 10 przysiadów z tą różnicą, że w momencie kiedy unosimy miednicę do góry – jednocześnie stajemy na palcach.
4. Wychodzimy od pozycji kiedy stoimy prosto z rękami opartymi na biodrach. Zaczynamy robić półprzysiady, na zmianę raz lewa a raz prawa noga. W tym ćwiczeniu ważne jest, aby mieć napięte mięśnie brzucha, co pozwoli utrzymać nam równowagę. Seria 10 powtórzeń.
5. Teraz przyjmujemy pozycję klęku podpartego – ręce rozstawione jak do pompek. Prawa noga jest wyprostowana z tyłu. W trakcie ćwiczenia unosimy ją do góry (niezbyt wysoko, aby nie nadwyrężać kręgosłupa), potem opuszczamy w dół, zginamy w kolanie i wypychamy do góry. W ten sposób ćwiczymy 15 razy i zmieniamy nogę na lewą.
6. Kładziemy się na prawym boku, jednocześnie lewą stopę opieramy na podłodze. Prawa nogę jest wyprostowana, a my unosimy ją 15 razy. Powtarzamy ćwiczenie na prawym boku.
7. Dalej leżymy na prawym boku, ręka lewa jest wyprostowana (za głową) a prawą podpieramy się z przodu. W takiej pozycji prostujemy i unosimy prawą nogę 15 razy. Ćwiczenie powtarzamy na drugim boku.
8. Kładziemy się na plecach, nogi mamy zgięte w kolanach i oparte na podłodze a ręce leżą prosto po bokach.. Unosimy biodra w serii 20 powtórzeń.

Znacie inne ćwiczenia na cellulit? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.60
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński