Fitness Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit

-

Zestaw ćwiczeń na cellulit:


1. Klasyczne przysiady – tradycyjne ćwiczenia są najbardziej efektywne – przy schodzeniu w dół przenosimy ciężar ciała na pięty przy czym najważniejsze jest aby nasze kolana nie wyszły poza linię palców u stóp – seria 10 powtórzeń.
2. Pozostajemy w tej pozycji jednak zaczynamy pulsować – 3 razy opuszczamy miednicę a potem prostujemy się, wypychając ją do przodu – seria 10 powtórzeń
3. Przysiady „sumo” inaczej – stoimy w szerokim rozkroku, stopy ustawione na zewnątrz, ręce na biodrach. Wykonujemy serię 10 przysiadów z tą różnicą, że w momencie kiedy unosimy miednicę do góry – jednocześnie stajemy na palcach.
4. Wychodzimy od pozycji kiedy stoimy prosto z rękami opartymi na biodrach. Zaczynamy robić półprzysiady, na zmianę raz lewa a raz prawa noga. W tym ćwiczeniu ważne jest, aby mieć napięte mięśnie brzucha, co pozwoli utrzymać nam równowagę. Seria 10 powtórzeń.
5. Teraz przyjmujemy pozycję klęku podpartego – ręce rozstawione jak do pompek. Prawa noga jest wyprostowana z tyłu. W trakcie ćwiczenia unosimy ją do góry (niezbyt wysoko, aby nie nadwyrężać kręgosłupa), potem opuszczamy w dół, zginamy w kolanie i wypychamy do góry. W ten sposób ćwiczymy 15 razy i zmieniamy nogę na lewą.
6. Kładziemy się na prawym boku, jednocześnie lewą stopę opieramy na podłodze. Prawa nogę jest wyprostowana, a my unosimy ją 15 razy. Powtarzamy ćwiczenie na prawym boku.
7. Dalej leżymy na prawym boku, ręka lewa jest wyprostowana (za głową) a prawą podpieramy się z przodu. W takiej pozycji prostujemy i unosimy prawą nogę 15 razy. Ćwiczenie powtarzamy na drugim boku.
8. Kładziemy się na plecach, nogi mamy zgięte w kolanach i oparte na podłodze a ręce leżą prosto po bokach.. Unosimy biodra w serii 20 powtórzeń.

Znacie inne ćwiczenia na cellulit? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułDieta Dukana – informacje
Następny artykułĆwiczenia na łydki
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Festiwal Malta w Poznaniu – opis, czy warto wziąć udział?

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w tej części Europy. Święto teatru, filmu, muzyki i tańca. Co roku skrzętnie i umiejętnie przygotowywany, zaskakuje za każdym razem. Festiwal Malta w Poznaniu.

Jak zwracać się do teściowej po ślubie?

Ułożenie prawidłowych relacji z teściową jest bardzo ważne zarówno dla dobra małżeństwa, jak i całej rodziny. Podstawowa sprawa, jaka określa nasze wzajemne stosunki polega zaś na bezpośrednim kontakcie z matką męża lub żony. Jak zatem zwracać się do teściowej?

Zobacz też

Jak zorganizować akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego?

Scenariusz z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w dużej mierze zależy od rodzaju szkoły oraz jej profilu. Inaczej będzie wyglądać akademia w szkole podstawowej, a inaczej w szkołach ponadgimnazjalnych. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku pojawią się pewne stałe elementy uroczystości.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: