Gorset mięśniowy

Na plecach znajdują się trzy rodzaje mięśni, które podtrzymują kręgosłup: wewnętrzne, środkowe i zewnętrzne. Gdy mięśnie nie są dostatecznie wyćwiczone, kręgi kręgosłupa zaczynają na siebie nachodzić; powstałe w wyniku tego tarcia powodują bóle pleców.

1.Pływanie
Znakomitym sposobem na wzmocnienie kręgosłupa jest pływanie. Podczas tego sportu pracują wszystkie mięśnie ciała. Ćwicząc na basenie, odciążasz stawy i kręgi.

2.Piłka rehabilitacyjna

Ćwiczenie z piłką rehabilitacyjną nie tylko dostarczy Ci niesamowitej przyjemność, ale także pozwoli zmniejszyć wadę postawy. Wielu osobom trudno jest zmobilizować się do gimnastyki, inne nie mogą zbytnio obciążać kręgosłupa. Piłka rehabilitacyjna to doskonałe rozwiązanie w obu przypadkach. Odwróci Twoją uwagę od wysiłku fizycznego, a zarazem nie pozwoli Ci się przeforsować.

3.Masaż pulsacyjny
Od wielu lat naukowcy pracują nad udoskonaleniem technik rehabilitacyjnych. Masaż pulsacyjny to metoda, którą mogą stosować nawet osoby niesprawne fizycznie. Pod wpływem zabiegów na macie masującej mięśnie poprawiają swoją zdolność do kurczenia i rozkurczania się, stają się bardziej elastyczne i lepiej dotlenione. Następuje przyrost masy mięśniowej i wzmocnienie gorsetu mięśniowego, który osłania kręgosłup. Rozluźnienie mięśni i usprawnienie ich funkcjonowania sprawia, że ustępują bóle w krzyżu, karku czy okolicy lędźwi. Poprawia się samopoczucie i ogólna kondycja.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułĆwiczenia na boczki
Następny artykułĆwiczenia na plecy w domu

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here