Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Fitness    
ocena

Która z nas nie chciałaby mieć płaskiego brzucha? Z wiekiem przybieramy na wadze. Jeżeli nie będziecie uprawiać sportu, coraz trudniej będzie wam utrzymać odpowiednią figurę. Naturalnie wiele osób nie ma czasu na regularną pracę z ciałem. Jednak już najprostsze ćwiczenia mogą przynieść efekty. Wystarczy, że poświęcicie na nie kilka minut dziennie.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

photoxpress.com

Istnieją ćwiczenia o różnym stopniu trudności. Te najprostsze możecie bez obaw wykonać samodzielnie, w domu. Ćwiczenia wykonujcie na macie gimnastycznej bądź grubej karimacie. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń na płaski brzuch, z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

1.Najprostszym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest oddychanie przez przeponę. Połóżcie się wygodnie na plecach. Przepona jest mięśniem płaskim, oddzielającym płuca od jamu brzusznej. Ugnijcie nogi w kolanach tak, aby stopy leżały płasko na ziemi. Oddychajcie przez przeponę. Podczas prawidłowego oddychania brzuch unosi się do góry, a następnie opada. Starajcie się wydłużyć oddech i wdychać powietrze do końca. Klatka piersiowa powinna zostać nieruchoma. Powietrze najpierw, przy pomocy przepony, ma dostać się do brzucha i płuc, a dopiero później, gdy w płucach nie będzie już miejsca – do klatki piersiowej. Nie powstrzymujcie oddechu. Oddychajcie w swoim własnym tempie.

2.Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnicie mięśnie, które znajdują się w górnej części brzucha. Połóżcie się płasko na plecach. Jedna noga powinna spoczywać płasko na ziemi, drugą zegnijcie w kolanie, tak aby stopa dotykała podłoża i dawała Wam pewne oparcie. Złapcie się za szyję, wysuwając łokcie do przodu, tak aby ręce były skrzyżowane. Podnieście się, ale tylko do tego momentu, aż poczujecie opór. Po pięciu skłonach „zmieńcie nogę” i powtórzcie całą serię.

3.Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnicie mięśnie boczne brzucha. Usiądźcie na boku, łokieć i przedramię oprzyjcie płasko na ziemi. Podnieście biodra i pupę do góry. Podczas prawidłowego wykonania ćwiczenia jedno kolano jest oparte o ziemię, biodra i uda wypychacie do przodu i zamieracie na kilka sekund w tej pozycji.

Znacie inne dobre ćwiczenia na mięśnie brzucha? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
4.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński