Fitness Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

-

Istnieją ćwiczenia o różnym stopniu trudności. Te najprostsze możecie bez obaw wykonać samodzielnie, w domu. Ćwiczenia wykonujcie na macie gimnastycznej bądź grubej karimacie. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń na płaski brzuch, z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

1.Najprostszym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest oddychanie przez przeponę. Połóżcie się wygodnie na plecach. Przepona jest mięśniem płaskim, oddzielającym płuca od jamu brzusznej. Ugnijcie nogi w kolanach tak, aby stopy leżały płasko na ziemi. Oddychajcie przez przeponę. Podczas prawidłowego oddychania brzuch unosi się do góry, a następnie opada. Starajcie się wydłużyć oddech i wdychać powietrze do końca. Klatka piersiowa powinna zostać nieruchoma. Powietrze najpierw, przy pomocy przepony, ma dostać się do brzucha i płuc, a dopiero później, gdy w płucach nie będzie już miejsca – do klatki piersiowej. Nie powstrzymujcie oddechu. Oddychajcie w swoim własnym tempie.

2.Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnicie mięśnie, które znajdują się w górnej części brzucha. Połóżcie się płasko na plecach. Jedna noga powinna spoczywać płasko na ziemi, drugą zegnijcie w kolanie, tak aby stopa dotykała podłoża i dawała Wam pewne oparcie. Złapcie się za szyję, wysuwając łokcie do przodu, tak aby ręce były skrzyżowane. Podnieście się, ale tylko do tego momentu, aż poczujecie opór. Po pięciu skłonach „zmieńcie nogę” i powtórzcie całą serię.

3.Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnicie mięśnie boczne brzucha. Usiądźcie na boku, łokieć i przedramię oprzyjcie płasko na ziemi. Podnieście biodra i pupę do góry. Podczas prawidłowego wykonania ćwiczenia jedno kolano jest oparte o ziemię, biodra i uda wypychacie do przodu i zamieracie na kilka sekund w tej pozycji.

Znacie inne dobre ćwiczenia na mięśnie brzucha? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułPielęgnacja biustu – krok po kroku
Następny artykułĆwiczenia na uda
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Guzki na tarczycy – leczenie

Guzki tarczycy są dość częstą zmianą patologiczną. Występują one średnio, u co dziesiątego człowieka. Wykrywa się je zwykle wykonując badanie ultrasonograficzne szyi. W medycynie dla określenia takich zmian używa się określenia wole guzkowe. Możemy mieć do czynienia z dwoma sytuacjami. Pierwsza to taka, gdy sam gruczoł tarczowy nie jest powiększony, ale przy jej badaniu palpacyjnym wyczuwamy jeden guzek. Druga oznacza, że w tarczycy jest jeden lub wiele guzków, których konsystencja jest znacznie inna niż pozostałego miąższu, a sama tarczyca może być wówczas powiększona. Jeśli lekarz w wyniku badania stwierdzi powiększenie gruczołu tarczowego lub obecność guzka, skieruje pacjenta na USG szyi. To badanie zleca się także osobom, u których w rodzinie u kogoś zdiagnozowano zespół gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2 bądź raka rdzeniastego tarczycy. Wtedy badanie to ma charakter przesiewowy, w celu ewentualnego wykrycia wczesnych zmian.

Bejeweled – zasady gry

Bejeweled to innowacyjna gra logiczna, która zdobyła uznanie milionów graczy na całym świecie. Świadczą o tym rozmaite wariacje gry, dostępne na różnego rodzaju komputery, konsole, a ponadto zdołały podbić rynek telefonii komórkowej.

Zobacz też

Jak zrobić syrop na kaszel z czarnego bzu?

Chcesz wzmocnić układ odpornościowy? Pokonać gorączkę? Uporać się z kaszlem? Koniecznie przygotuj syrop z czarnego bzu!

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: