Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie

Fitness    
ocena

Płaski brzuch nie jest prosto osiągnąć, co jednak zrobić jeśli do wyjazdu nad morze zostało dwa tygodnie? Pozostaje tylko zacisnąć zęby i przejść na radykalną dietę, połączoną ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym.

Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie

Michelle Meiklejohn / FreeDigitalPhotos.net

Zestaw ćwiczeń na płaski brzuch:
1. Klasyczne brzuszki zawsze się sprawdzają, te jednak wykonujemy bez pauzy. W trakcie serii 12 powtórzeń, leżymy na macie, głowa uniesiona jest do góry tak, by broda nie dotykała klatki piersiowej i unosimy się w górę i w dół.
2. Pozostajemy w tej pozycji z tą różnicą, iż wypychamy biodra do góry w momencie kiedy jesteśmy w górze - seria 12 razy.
3. Wsuwamy dłonie pod pośladki i robimy odwrotne skłony. Kolana mamy ugięte pod kątem 90 stopni i podnosimy pupę w górę i w dół.- 12 powtórzeń.
4. Teraz trudniejsza wersja tego ćwiczenia. Dalej leżymy na plecach, a ręce mamy położone po szerokości na bok, znów uginamy nogi (pod kątem 90 stopni) i podnosimy je do góry - 12 razy .
5. Splatamy ręce za głowa, nogi uginamy w kolanach i staramy się dotknąć łokciami kolana w momencie wykonania brzuszka - 12 powtórzeń.
6. Kładziemy prawą nogę na lewą a lewa ramię za głowę - prawe pozostaje wyprostowane. Wykonujemy serię 12 skłonów, próbując lewym łokciem dotknąć prawego kolana. Potem zmieniamy stronę.
7. Jedną nogę podnosimy do góry (prostą), potem przyciągamy do siebie i opuszczamy (druga stoi zgięta), Gdy nogę prostujemy to tułów podnosimy do góry, gdy nogę opuszczamy - tułów też się obniża. - 12 razy.
8. Kładziemy się na podłodze i prostujemy nogi, opierając się jednocześnie na łokciu. Druga ręka jest za głową i zaczynamy podnosić nogi do siebie tak aby spotykały się z łokciem - krzyżujemy nogi i z powrotem kładziemy je na podłodze - 12 powtórzeń.
9. Zostajemy w tej pozycji, tylko ramię jest teraz wyprostowane podobnie jak nogi i naszym celem jest, aby ramię spotkało się z nogami - seria 12 razy. Potem zmieniamy bok i powtarzamy obie serie.
10. Na koniec, aby rozciągnąć mięśnie brzucha po dużym wysiłku robi serię ćwiczeń, cały czas leżąc na macie, ręce wyprostowane wzdłuż ciała, i podnosimy pupę do góry i wypychaniem bioder.

Znacie jakieś inne ćwiczenia na szybkie uzyskanie płaskiego brzucha? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.13
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

6 Weidera - ćwiczenia

6 Weidera - ćwiczenia

Joanna Rayzacher

Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

Miłosz Roborzyński